کد خبر 132413

قیمت مس با وجود اعتصاب کارگران شرکت کودلکوی مس و نیز نشانه‌های بهبود اقتصاد چین در معاملات روز جمعه افت 2.5 درصدی را تجربه کرد.

به گزارش بخش بین‌المللی پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز جمعه با وجود اعتصاب کارگران بزرگترین تولیدکننده مس شیلی و نیز نشانه‌های بهبود اقتصاد بزرگترین خریدار مس جهان یعنی چین افت کرد.

قیمت هر تن مس تحویل ماه جولای در معاملات روز جمعه بورس کالای نیویورک نسبت به روز قبل 2.5 درصد افت کرد و به 8800 دلار رسید.

اتحادیه کارگران شرکت کودلکوی شیلی در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتی که پاسخ مناسبی از جانب هیئت مدیره بزرگترین تولیدکننده مس جهان دریافت نکند وارد اعتصاب خواهد شد. این اتحادیه اصرار کرد که «ونتاناس» یعنی جایی که کارخانه پالایش مس کودلکو در آنجا قرار دارد نیاز به سرمایه‌گذاری 53 میلیون دلاری برای تهیه کپسول‌های گاز در راستای حفظ محیط زیست دارد.

در ضمن داده‌ها نشان می‌دهد که اقتصاد شانگهای چین برای دومین ماه متوالی در ماه می کوچک شده و سرعت رشد آن بسیار پایین آمده است اما سرمایه‌گذاران همچنان در انتظار ریکاروی این هاب اقتصادی کشور بعد از دو ماه قرنطینه هستند.

«کارولین بین»  اقتصاددان ارشد شرکت کاپیتال اکونومیکز در لندن در یادداشتی نوشت: در حال حاضر فلزات صنعتی نسبت به مسیر آینده اقتصاد چین دچار ابهام هستند، یک روز گفته می‌شود که همه چیز در حال بازگشایی است و روز دیگر گفته می‌شود که قرنطینه در کشور انجام می‌شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها