کد خبر 132219

موجودی میلگرد انبارهای تجار در حال حاضر نسبت به سال قبل تا ۵۰ درصد بالاتر است. از طرفی فصل بارش های موسمی شروع شده تا اوایل جولای ادامه دارد از این رو بعید است تقاضای ساخت و ساز فعلا بهبودی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، موجودی محصولات فولادی در بازار چین ماه ژوئن به افزایش ادامه داده در حالی که مصرف کننده ها در صنایع تولیدی و بخش ساخت و ساز به تدریج از محدودیت های مربوط به کرونا خارج شدند. با این حال تقاضای فولاد به ویژه در بخش وابسته به ساخت و ساز هنوز ضعیف است و هنوز خبری از کاهش تولید فولاد کارخانه ها نیست و همین امر موجب شده موجودی بازار فولاد در اوج باشد و قیمت ها تحت فشار بمانند.

به نقل از فولاد ایران، موجودی میلگرد انبارهای تجار دو هفته اخیر تا ۱۰ درصد رشد داشته و برای اولین بار در ۵ ماه اخیر از آمار سال قبل عبور کرد. موجودی بازار در حال حاضر نسبت به سال قبل تا ۵۰ درصد بالاتر است. از طرفی فصل بارش های موسمی شروع شده تا اوایل جولای ادامه دارد از این رو بعید است تقاضای ساخت و ساز فعلا بهبودی داشته باشد.

انتظارات بازار برای بازگشت مطلوب تقاضای فولاد در ماه ژوئن به دلیل شیوع کرونا، دلیل اصلی افزایش قیمت فولاد در دو ماه گذشته علیرغم مازاد عرضه فولاد بوده است. اما اکنون احتمال بازگشت شدید تقاضا کمتر محتمل به نظر می رسد و فشار نزولی موجودی بالای فولاد در حال افزایش است.

ارسال نظر

تازه ها