کد خبر 132218

قیمت سنگ آهن در بازار وارداتی چین روز گذشته با توجه به افزایش نگرانی ها در مورد شیوع مجدد کرونا و خطر افت مجدد تقاضا در این کشور کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ آهن در بازار وارداتی چین روز گذشته با توجه به افزایش نگرانی ها در مورد شیوع مجدد کرونا و خطر افت مجدد تقاضا در این کشور کاهش یافت.

به نقل از فولاد ایران، متوسط قیمت سنگ آهن عیار ۶۲ درصد ۳.۷۷ درصد کاهش داشت و ۱۳۵.۸۷ دلار در هر تن سی اف آر شد. قرارداد سپتامبر سنگ آهن در بورس دالیان نیز ۱.۹ درصد افت داشت و ۱۳۴.۱۷ دلار شنیده شد.

در حالی که در پایتخت چین اخیراً محدودیت‌ها کاهش یافته بود، مجددا برای مهار یک شیوع مجدد، میلیون‌ها نفر را تحت آزمایش اجباری و هزاران نفر را تحت قرنطینه هدفمند قرار داده اند. در شانگهای هم پس از دو ماه قرنطینه حال مجدد تست همگانی کرونا صورت گرفته است.

قرنطینه‌های اخیر در چین که سیاست کووید صفر را دارد، به شدت فعالیت اقتصادی آن را کاهش داده و به چشم‌انداز منفی بازار جهانی در بحبوحه پیامدهای جنگ اوکراین و تشدید سیاست پولی جهانی برای مهار تورم افزوده است.

برخی امید داشتند که مقامات چینی ممکن است از بازگشت به قرنطینه های فلج کننده اقتصادی خودداری کنند، اما ظاهرا این طور نیست.

ارسال نظر

تازه ها