کد خبر 132188

قیمت سوخت در انگلیس باز هم رکورد زد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس داده‌هایی که توسط شرکت امداد جاده‌ای آر‌ای‌سی RAC ردیابی شده، قیمت سوخت در انگلیس به بالاترین رقم خود رسیده است.

میانگین قیمت گازوئیل به 190.92 پنس در هر لیتر و بنزین به 185.04 پنس رسیده است.

محاسبات شرکت آر‌ای‌سی نشان می‌دهد که پر کردن باک یک خودروی خانوادگی 55 لیتری با گازوئیل اکنون 105.01 پوند (128.14 دلار) و با بنزین 101.77 پوند (124.19 دلار) هزینه به همراه دارد.

بلومبرگ در بیانیه‌ای به نقل از سایمون ویلیامز، سخنگوی این شرکت نوشت: سرعت و مقیاس این افزایش (قیمت) خیره کننده است... به طرز باورنکردنی، دولت اکنون از هر باک پر حدود 46 پوند (56 دلار) مالیات دریافت می‌کند.

افزایش قیمت سوخت در پی افزایش سرسام آور قیمت جهانی نفت و همچنین برنامه های دولت انگلیس برای کاهش وابستگی به روسیه، یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت در جهان، صورت گرفته است.

انگلیس از زمانی که مسکو عملیات نظامی خود را در اوکراین در اواخر فوریه آغاز کرد، تنها کشوری نبوده است که از افزایش هزینه های سوخت رنج می برد، چرا که ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز با افزایش قیمت‌ها در پمپ بنزین‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

بر اساس این گزارش، مجموعه‌ای از تحریم‌های غرب علیه بخش انرژی روسیه نیز بر نگرانی‌های عرضه سوخت افزوده است.

گروه های خودرویی انگلیس از دولت این کشور خواسته اند تا گام های قاطع تری برای کمک به رانندگان برای مقابله با افزایش قیمت سوخت بردارد.

دولت قبلاً در ماه مارس تعرفه سوخت را 5 پنس در هر لیتر کاهش داده است، اما رانندگان این کاهش را ناکافی می دانند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها