کد خبر 132166

گروه CRU برآورد کرد

بر اساس سخنان مدیر بخش تحقیق و استراتژی گروه تجاری CRU میزان تقاضای مس تا سال 2030 به طور میانگین سالانه 2.1 درصد افزایش خواهد یافت و به 28 میلیون و 500 هزار تن خواهد رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، «وَنِسا دیویدسن» مدیر بخش تحقیق و استراتژی بازار مس گروه تجاری CRU در کنفرانسی در کانادا نسبت به ریسک‌های صنعت جهانی مس هشدار داد  و عنوان کرد این ریسک‌ها می‌توانند به صنعت مس آسیب بزنند و گذار جهانی به انرژی پاک را با اختلال مواجه سازند.

این تهدیدها از منظر دیویدسون عبارتند از: کاهش تولید ناخالص داخلی و فعالیت صنعتی به دلیل ریسک‌های ژئوپلیتیکی، تورم بالاو اثرات شیوع کووید 19 که بیش از برآوردهای کارشناسان طول کشیده است. سایر ریسک‌های کوتاه‌مدت نیز عبارتند از: رشد کمتر از انتظار تکنولوژی سبز، دسترسی بیشتر به قراضه و همچنین  جایگزینی و کاهش استفاده از این فلز صنعتی.

قیمت مس در معاملات روز دوشنبه بازار بورس فلزات لندن افت 2.3 درصدی را تجربه کرد که بیشترین مقدار کاهش طی یک ماه اخیر محسوب می‌شود، این در حالیست که کامودیتی‌ها همر‌استا با بازار سهام آمریکا به دلیل نگرانی از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا و حرکت دادن اقتصاد در مسیر رکود با افت ارزش مواجه شدند.

قیمت مس امسال با کاهش 4.4 درصدی مواجه شده است در حالی که آمارها نشان می‌دهند طی دو سال گذشته به طور میانگین هر سال رشد 25 درصدی را تجربه کرده است.

این مدیر تجاری اما همچنان نسبت به چشم‌انداز بلندمدت مس خوشبین است و می‌گوید که افزایش تقاضای مس ناشی از مصرف بیشتر توسط صنایع از قبیل وسایل نقلیه الکتریکی و تکنولوژی‌های مربوط به انرژی سبز باعث افزایش ارزش این فلز حیاتی صنعت خواهند شد.

مدیر بخش تحقیق و استراتژی مس شرکت CRU در صحبت‌های خود در انجمن اکتشاف‌کنندگان و توسعه‌دهندگان در خلال کنفرانس معدن کانادا عنوان کرد داستان انرژی سبز همچنان مسئله‌ی مهمی است چرا که تا سال 2030 می‌تواند 2 میلیون تقاضای اضافی را به مس تحمیل کند.

آخرین برآورد گروه تجاری CRU نشان می‌دهد تقاضای جهانی مس تا سال 2030 به طور میانگین هر ساله 2.1 درصد افزایش خواهد یافت و به 28 میلیون و 500 هزار تن خواهد رسید. همچنین انتظار می‌رود استفاده از انرژی سبز در صنعت مس از حدود 2 درصد در سال 2015 به حدود 20 درصد کل مصرف مس تا سال 2040 برسد. بدون تقاضای ناشی از گذار به انرژی سبز مصرف جهانی مس تا سال 2027 حول و حوش 25 میلیون تن خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها