کد خبر 132086

روند نزولی ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد و قیمت اتریوم اکنون به سطح ژانویه 2021 یعنی حولو حوش 1400 دلار رسیده و از طرف دیگر قیمت هر بیت‌کوین نیز در سطح اول دسامبر سال 2020 یعنی حدود 25 هزار دلار قرار گرفته است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از کوین تلگراف، کل ارزش بازار کریپتوکارنسی‌ها طی یک ماه گذشته در مسیر نزولی حرکت کرده و در حال حاضر در سطح 1 تریلیون و 170 میلیون دلار قرار دارد. همچنین بر اساس گزارش طی یک هفته گذشته بیت‌کوین حدود 2 درصد و اتریوم نیز حدود 5 درصد از ارزش خود را در بازار از دست داده‌اند.

در تاریخ 10 ژوئن نرخ تورم در آمریکا اعلام شد که نشان داد شاخص قیمت مصرف‌کننده در یک سال اخیر رشد 8.6 درصد داشته است، اتفاقی که بازار ارزهای دیجیتال واکنش سنگینی  به آن نشان داد. حساسیت نزولی بازار کریپتو و ناتوانی فدرال رزرو آمریکا در کنترل نرخ تورم باعث تاثیر شدید بر بازار شده است.

قیمت هر اتریوم در یک روز گذشته افت سنگین 7 درصدی را تجربه کرده و به 1356 دلار رسیده است که این رقم در واقع سطح اول ژانویه 2021 محسوب می‌شود.  اتریوم نیز حتی سطح بالای 4500 دلار نیز تجربه کرده بود اما پس ازا آن روز همچنان در مسیر نزولی گام برداشته است.

همچنین بیت‌کوین اکنون در سطح 25 هزار دلار معامله می‌شود و اولین باری که این ارز دیجیتال این سطح را تجربه کرد دسامبر سال 2020 بود. بررسی تاریخی قیمت نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین از اول اکتبر سال 2021 روند نزولی خود را آغاز کرده و تا به امروز این روند ادامه داشته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها