کد خبر 132010

نگرانی سرمایه‌گذاران از افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین باعث شد قیمت سنگ‌آهن در بازار افت کند و در حالی که روز پنجشنبه به بالاترین حد 7 هفته اخیر یعنی 148 دلار رسیده بود دوباره به سطح 140 دلار بازگشت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه در نتیجه‌‌ی هراس سرمایه‌گذاران از قرنطینه‌ی دوباره چین و همچنین افت تقاضا کاهش پیدا کرد.

قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین با کاهش نزدیک به 2 درصدی به 141 دلار رسید و قیمت هر تن سنگ‌آهن آتی در بورس دالیان چین برای تحویل ماه سپتامبر نیز با کاهش 1.7 درصدی به 136 دلار در هر تن رسید.

موارد ابتلا به کرونا در شانگهای چین تنها 10 روز بعد از برداشتن قرنطینه دوباره افزایش یافته است و این احتمال وجود دارد که اواخر هفته قرنطینه سراسری در این شهر دوباره وضع شود.

تحلیل‌گران جی پی مورگان در یادداشتی اعلام کردند چین همچنان بزرگترین منبع بی‌ثباتی رشد اقتصاد جهانی است. در حالی که بازگشایی اقتصادی چین منجر به افزایش صادرات این کشور در ماه می شد موارد ابتلا به کرونا دوباره در این کشور افزایش یافته است.

وبسایت مشاوره «استیل هوم» نوشت که به دلیل افزایش کوتاه‌مدت تقاضا، قیمت‌ سنگ‌آهن در بازار نقدی طی این هفته افزایش یافت و در روز پنجشنبه به بالاترین حد هفت هفته اخیر یعنی هر تن 148 دلار رسید. آمارها نشان می‌دهند واردات سنگ‌آهن چین در ماه می حدود 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

چین خرید سنگ‌آهن خود را با وجود سودآوری ضعیف کارخانجات فولاد و رفع محدودیت‌های کرونایی  و حمایت اقتصادی مقامات پکن برای تحریک رشد اقتصادی افزایش داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها