کد خبر 131941

افزایش آمار ابتلا به کرونا در شانگهای چین و قرنطینه دوباره این شهر از انتهای هفته باعث افت قیمت مس در بورس‌های کالایی جهان شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز جمعه در نتیجه ترس سرمایه‌گذاران از کاهش رشد اقتصادی به دلیل قرنطینه‌ی مجدد سراسری ناشی از شیوع کرونا در شانگهای و افزایش نرخ بهره در این کشور به روند نزولی خود ادامه داد.

قیمت هر تن مس تحویل ماه جولای در معاملات روز جمعه بورس کالای نیویورک نسبت به یک روز قبل اف 1.9 درصدی را تجربه کرد و به 9457 دلار رسید. همچنین پرترافیک‌ترین قرارداد مس آتی برای تحویل ماه جولای در بورس شانگهای چین با کاهش 0/3 درصدی به 10870 دلار در هر تن رسید.

مس طی ماه‌های اخیر چندین فشار را تجربه کرده است. قرنطینه‌ی سراسری در چین به همان سرعتی که پیش‌بینی می‌شد به پایان نرسید که این موضوع آسیب زیادی را برای چشم‌انداز رشد اقتصادی در چین داشته است. از طرف دیگر بانک‌های مرکزی سایر کشورهای دنیا نیز همچنان نرخ بهره را بالا نگه داشته که این موضوع باعث افت رشد اقتصادی در این کشورها خواهد شد.

با افزایش دوباره آمار ابتلا به کرونا در شانگهای چین دولت چین قصد دارد که دوباره قرنطینه‌ی سراسری را در این شهر تجاری اعمال کند آن هم تنها ده روز پس از برداشتن قرنطینه دو ماهه هاب مالی کشور. این امر موجب هراس سرمایه‌گذاران از افت بیشتر تولید ناخالص داخلی در این کشور شده‌ است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها