کد خبر 131796

طبق اعلام انستیتوی نفت آمریکا میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به دوم ژوئن 1 میلیون و 800 هزار بشکه افزایش یافته و ذخایر بنزین این کشور نیز با کاهش 3 میلیون و 400 هزار بشکه‌ای مواجه شده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، ذخایر نفت خام آمریکا در یک هفته گذشته طبق گزارش مؤسسه API افزایش یافت و انتظارات ناشی از اختلال در بحران عرضه نفت را دچار سرآسیمگی کرد. رشد ذخایر نفت

خام آمریکا در حالی رخ داد که هراس از کمبود نفت در بازار و رشد تقاضای بنزین و سوخت جت منجر به افزایش قیمت طلای سیاه در بازار جهانی شده است.

قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در معاملات امروز بازار به 119 دلار و 58 بعد از گزارش API رسید.

ذخایر نفت خام آمریکا بر اساس گزارش این مؤسسه در هفته منتهی به دوم ژوئن حدود 1 میلیون و 800 هزار بشکه افزایش یافت و این در حالیست که موجودی ذخایر یک هفته قبل از آن افت 1 میلیون و 200 هزار بشکه‌ای را تجربه کرده بود. اقتصاددانان انتظار کاهش 1 میلیون و 800 هزار بشکه‌ای ذخایر نفت خام را داشتند.

داده‌های مؤسسه API یا همان انستیتوی نفت آمریکا نشان داد که ذخایر گازوئیل نیز 1 میلیون و 800 هزار بشکه افزایش یافته و موجودی ذخایر بنزین این کشور نیز با افت 3 میلیون و 400 هزار بشکه‌ای روبرو شده است.

از طرف دیگر قیمت هر گالن گاز نیز در 13 ایالت آمریکا اکنون به حدود 5 دلار رسیده  و انتظار می‌رود که قیمت همچنان بالاتر برود و پالایشگاه‌ها نیز در حال تلاش برای پاسخ به تقاضای ایجاد شده هستند.

وزارت انرژی آمریکا نیز قرار است روز پنجشنبه میزان ذخایر نفت خود را اعلام کند. اقتضاددانان برآورد کرده‌اند که ذخایر نفت هفته گذشته حدود 1 میلیون و 900 هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها