کد خبر 131776

شرکت پتروشیمی اوبه از طرح تجاری آوریل ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۵ خود رونمایی کرد که در این برنامه در نظر دارد با توجه به فرسوده شدن تأسیسات کارخانه آمونیاک مایع واقع در استان جنوب غربی یاماگوچی ژاپن و فرآیند کنونی تولید گازهای گلخانه‌ای (GHGs)، تولید آمونیاک مایع را متوقف کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت پتروشیمی ژاپنی اوبه (Ube) در نظر دارد تولید آمونیاک مایع را تا سال ۲۰۳۰ میلادی به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای آسان‌سازی تجارت خود و تحقق هدف کربن‌زدایی متوقف کند.

به نقل از نیپنا، شرکت پتروشیمی اوبه از طرح تجاری آوریل ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۵ خود رونمایی کرد که در این برنامه در نظر دارد با توجه به فرسوده شدن تأسیسات کارخانه آمونیاک مایع واقع در استان جنوب غربی یاماگوچی ژاپن و فرآیند کنونی تولید گازهای گلخانه‌ای (GHGs)، تولید آمونیاک مایع را متوقف کند.

این شرکت ژاپنی آمونیاک مایع را از کک نفتی و زغال سنگ تولید می‌کند.

شرکت اوبه در نشست سرمایه‌گذاران در مه ۲۰۲۱ به نگرانی‌های خود درباره پایداری تجارت آمونیاک در بلندمدت با توجه به فشار فزاینده برای کربن‌زدایی اشاره کرد.

شرکت اوبه به‌تدریج به سمت محصولات پاک‌تر مانند آمونیاک آبی و سبز روی آورده است.

آمونیاک آبی به روشی مشابه آمونیاک معمولی تولید می شود، اما محصول جانبی آن کربن را می‌گیرد و ذخیره می‌کند، در حالی که آمونیاک سبز با استفاده از هیدروژن و انرژی‌های تجدید پذیر تولید می‌شود.

این شرکت ژاپنی در دسامبر سال گذشته میلادی به همراه شرکت‌های پتروشیمی سومیتمو کمیکال، میتسوئیی کمیکال، و میتسوبیشی گس کمیکال با هدف یافتن منابع پایدار آمونیاک پاک شیرک شد.

شرکت اوبه همچنین در مطالعه‌ای مشترک درباره داستفاده از آمونیاک سبز به‌عنوان سوخت دریایی در ژوئن ۲۰۲۱ مشارکت کرده است.

ارسال نظر

تازه ها