کد خبر 131677

فروش سه‌ماهه آلومینیوم نیز در بورس فلزات لندن با کاهشی چشمگیر نسبت به هفته قبل از آن از ۲۸۷۱ دلار و ۵۰ سنت به ۲۷۲۶ دلار (تن) رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بورس فلزات لندن در روز دوشنبه ۹ خرداد (۳۰ ماه می) درحالی فعالیت خود را آغاز کرد که قیمت آلومینیوم ۲۸۶۲ دلار (تن) اعلام شد اما قیمت این فلز در روز چهارشنبه ۱۱ خردادماه (۱ ماه ژوئن) به ۲۷۲۶ دلار (تن) کاهش یافت و چون روزهای پنجشنبه و جمعه، تعطیلات رسمی بورس فلزات در ماه می بود، آلومینیوم با قیمت ۲۷۲۶ دلار به کار خود پایان داد.

به نقل از باشگاه آلومینیوم، فروش سه‌ماهه آلومینیوم نیز در بورس فلزات لندن با کاهشی چشمگیر نسبت به هفته قبل از آن از ۲۸۷۱ دلار و ۵۰ سنت به ۲۷۲۶ دلار (تن) رسید.

همزمان موجودی فلز آلومینیوم از ۴۷۱۰۷۵ تن به ۴۵۳۸۷۵ تن کاهش یافت. در ابتدای سه‌ماهه دوم سال جاری، فیچ پیش‌بینی کرد که قیمت آلومینیوم در نیمه نخست سال جاری همواره کاهش خواهد یافت و با ورود به نیمه‌ی دوم و نهایتاً ۲۰۲۳، بین ۳۰۰۰-۲۸۰۰ دلار معامله می‌گردد.

به‌گفته‌ی فیچ، علیرغم افزایش قیمت انرژی، کاهش شدید موجودی آلومینیوم و قرنطینه‌های گسترده در شهرهای تولیدکننده آلومینیوم چین، شاهد کاهش قیمت آلومینیوم بوده‌ایم که مهم‌ترین عامل آن تقویت دلار آمریکا، کاهش تقاضای مصرف‌کنندگان نهایی آلومینیوم در چین و کاهش تمایل به سرمایه‌گذاری سرمایه‌داران در بازار آلومینیوم است.

فیچ معتقد است که علیرغم کاهش قیمت آلومینیوم، قیمت این فلز به مقادیر پیش از کرونا یعنی به کمتر از ۲۰۰۰ دلار باز نخواهد گشت.

31353

 

ارسال نظر

تازه ها