کد خبر 131378

قیمت سنگ‌آهن در نتیجه امیدها به بازگشت شهر شانگهای چین به حالت عادی و ریکاوری اقتصادی این شهر از قرنطینه دو ماهه کووید 19 با افزایش قیمت مواجه شد و بازدهی ماهانه مثبت 2.6 درصد را ثبت کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز سه‌‌شنبه در نتیجه امید به ریکاوری تقاضا و آمادگی هاب مالی چین یعنی شانگهای برای بازگشایی اقتصادی افزایش یافت.

قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین رشد 0/3 درصدی را تجربه کرد و به 136 دلار در هر تن در بورس کالای نیویورک رسید. همچنین قیمت هر تن سنگ‌آهن آتی چین برای اولین بار بعد از شش هفته به 133 دلار رسید و بازدهی ماهانه 2.6 درصدی را ثبت کرد.

مقامات شانگهای چین روز دوشنبه از پایان قرنطینه دو ماهه شانگهای چین خبر دادند. شهر شانگهای چین که یکی از مهمترین بنادر تجاری دنیاست از روز چهارنشبه روند عادی‌سازی خود را طی می‌کند و به این ترتیب مغازه‌ها کم کم بازگشایی خواهند شد و مردم در مناطق کم خطر نیز آمده ورود به بازار کار هستند.

این اقدامات احتمالا بخش‌های پایین‌دستی اقصاد را تحریک خواهد کرد و به این ترتیب کارخانجات تولیدی نیز کم کم فعالیت‌های عادی خود را از سر خواهند گرفت.

همچنین طبق آمار منتشر شده فعالیت کارخانجات چین در ماه می نسبت به ماه قبلی افت کرد و چشم‌انداز رشد اقتصادی در نیمه دوم سال همچنان مبهم است.

 

روند قیمت سنگ‌آهن در بنادر شمالی چین از فوریه 2019 تاکنون 

3

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها