کد خبر 131085

قیمت مس بعد از روزها روند نزولی طی معاملات روز جمعه در نتیجه امیدها به کاهش قرنطینه سراسری در چین و همچنین افت شاخص دلار به کمترین حد یک ماه اخیر رسید و روند صعودی به خود گرفت و در بورس کالای نیویورک به 9488 دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس بعد از سه روز قرار گرفتن در محدوده منفی در معاملات روز جمعه با امیدها به پایان قرنطینه سراسری در چین روند صعودی به خود گرفت.

قیمت هر تن مس آتی تحویل جولای در معاملات روز جمعه بازار بورس کالای نیویورک رشد 1.36 درصدی را ثبت کرد و به 9488 دلار رسید. همچنین قیمت هر تن مس آتی برای تحویل جولای در بورس کالای شانگهای چین با رشد 1 درصدی به 10677 دلار رسید.

رشد قیمت مس در چین در حالی رقم خورد که بازار سهام این کشور نیز بعد از امیدها به پایان قرنطینه سراسری در این کشور و همچنین اقدامات حمایتی دولت چین از اقتصاد در محدوده مثبت قرار گرفت و از طرف دیگر بازار فلزات اساسی نیز روند صعودی خود را آغاز کردند.

«کارولین بین» اقتصاددان ارشد کامودیتی‌ها در کاپیتال اکونومیکز در یادداشتی عنوان کرد که مقامات دولت چین در اتخاذ اقدامات حمایتی از اقتصاد بسیار بااحتیاط عمل می‌کنند. وی همچنین گفت:

«در حالی که محدودیت‌های کرونایی چین طی ماه‌های آینده کاملا به پایان خواهد رسید اقتصادهای توسعه‌یافته نیز آماده ثبت رشد ضعیف طی سال 2022 خواهند بود. ترکیبی از کاهش رشد اقتصادی در چین و همچنین کاهش تولید ناخالص داخلی در ایالات متحده و اروپا بدین معنی است که قیمت‌ها درآینده در مسیر کاهشی خواهند بود».

تحلیل‌گر ارشد کامودیتی‌ها در کاپیتال اوکونومیکز همچنین اعلام کرد مس تا پایان سال همچنان در مسیر کاهشی خواهد بود و روی نقطه 9000 دلار خواهد ایستاد.

کاهش شاخص دلار که به کمترین حد یک ماه اخیر خود رسیده در حمایت از قیمت مس طی یکی دو روز اخیر تاثیر گذار بوده است و این در حالیست که معامله‌گران انتظارات خود را از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا کاهش داده‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها