کد خبر 130939

طبق عقیده تحلیل‌گران «سیتی گروپ» قیمت فلزات اساسی به دلیل دورنمای ناامیدکننده رشد اقتصاد جهانی در ماه‌های آینده نزولی خواهد بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز سه‌شنبه در نتیجه دورنمای ناامیدکننده رشد اقتصاد جهانی به دلیل تورم افسارگسیخته کاهش یافت.

مس تحویل جولای در معاملات روز سه‌شنبه نسبت به روز قبل افت 0/75 درصدی قیمت را تجربه کرد و به 9488 دلار در بورس کالای نیویورک رسید.

تحلیل‌گران بر این عقیده هستند بانک‌های مرکزی دنیا همچنان برای کنترل نرخ تورم نگاهی صعودی به نرخ بهره دارند و تلاش برای کاهش نرخ تورم به معنای تلاش برای متوقف کردن اقصاد است. به همین دلیل از نگاه آنها طی ماه‌های آینده احتمالا فشار بر قیمت افزایش خواهد یافت.

اما چشم‌انداز بلندمدت قیمت مس روشن و قدرتمند است که دو دلیل مهم در این راستا وجود دارد: یکی کمبود سرمایه‌گذاری در معادن جدید مس و دیگری رشد تقاضا در نتیجه گذار به انرژی سبز.

مس که مهمترین استفاده آن در صنعت برق و ساختمات است در ماه مارس به بالاترین حد خود یعنی 10845 دلار در هر تن رسید. تحلیل‌گران سیتی گروپ عقیده دارند نرخ مصرف مس و آلومینیوم در ماه‌های اخیر منجر به مازاد در ماه آوریل شد. این تحلیل‌گران می‌گویند که بازار فلزات اساسی برای رسیدن دوباره به تعادل نیاز به زمان دارد و به همین دلیل آینده نیکل، مس، آلومینیوم و روی همچنان در ماه‌های آینده نزولی خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها