کد خبر 130721

گروه هیوندای اعلام کرد که قصد دارد 5 میلیارد دلار دیگر را در ایالات متحده و در حوزه تکنولوژی پیشرفته سرمایه‌گذاری کند و به این ترتیب کل سرمایه‌گذاری هیوندای تا سال 2025 به حدود 10 میلیارد دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، گروه هیوندای روز یکشنبه و در جریان بازدید «جو بایدن» از کره جنوبی اعلام کرد که 5 میلیارد دلار دیگر را در ایالات متحده تا سال 2025 سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این شرکت همچنین گفته است با این سرمایه‌گذاری قصد دارد همکاری با شرکت‌های آمریکایی در حوزه تکنولوژی‌های پیشرفته را تقویت کند. این سرمایه‌گذاری شامل رباتیک، خودروهای خودران و هوش مصنوعی خواهد بود.

گروه هیوندای که شامل شرکت هیوندای و کیاموتورز است روز جمعه برنامه خود را برای سرمایه‌گذاری 5.5 میلیارد دلاری در ایالت جورجیای آمریکا برای تولید خودروهای الکتریکی و تاسیسات تولید باتری اعلام کرد. بنابراین با سرمایه‌‌گذاری جدید اعلام شده کل سرمایه‌‌گذاری گروه هیوندای تا سال 2025 به حدود 10 میلیارد دلار خواهد رسید که بالاتراز 7.4 میلیارد دلاری خواهد بود که سال گذشته اعلام شد.

سومین خودروساز دنیا به لحاظ تعداد فروش اعلام نکرد که 5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید خود را در کدام ایالت آمریکا انجام خواهد داد.

گروه هیوندای روز چهارشنبه نیز اعلام کرده بود که تا سال 2030 حدود 16 میلیارد دلار برای توسعه تجارت خودروهای الکتریکی در کره جنوبی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری هیوندای در تاسیسات تولید باتری و خودروهای الکتریکی در یکی از ایالات جنوبی دارای «حق کار» است، یعنی جایی که اتحادیه کارگری کمتر در آن ایالت‌ها وجود دارند و نمی‌توانند کارگران را مجبور به پیوستن به اتحادیه کنند.

این در حالیست که جو بایدن خود را رئیس جمهور طرفدار اتحادیه‌ها می‌داند اما این توافقنامه که توسط فرماندار جمهوری‌خواه جورجیا اعلام شد نشان داد که وقتی پای سرمایه‌گذاری از آن سوی مرزها در میان باشد به راحتی می‌توان روی این موضوعات توافق کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها