کد خبر 130287

کاپیتال اکونومیکز گزارش داد

بر اساس گزارش کاپیتال اکونومیکز میزان ذخایر مس در حال حاضر به دلیل افت تقاضای این محصول نسبت به اول سال 2022 با رشد 55 درصد مواجه شده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بعد از اینکه مس طی دو هفته به پایین‌ترین حد 8 ماهه اخیر خود رسید قیمت دوباره در معاملات روز جمعه بازیابی شد اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که تقاضای مس برای بقیه سال همچنان تضعیف خواهد بود.

کاپیتال اکونومیکز در گزارش جدید خود روز جمعه نوشت: بعد از اینکه قیمت مس در نتیجه کاهش تاریخی ذخایر به بالاترین حد خود رسید، در حال حاضر این ذخایر در حال افزایش است و نسبت به ابتدای سال رشد 55 درصدی را تجربه کرده‌اند.

 

ذخایر مس در دو بورس شانگهای و فلزات لندن

1

دلیل افزایش ذخایر جریان یافتن تولیدات به بورس فلزات لندن است و این در حالیست که بورس شانگهای به دلیل باز شدن پنجره آربیتراژ با کاهش ذخایر مواجه بوده است. در حال حاضر به دلیل عقب‌نشینی دوباره قیمت مس در لندن پنجره آربیتراژ مس بین بورس شانگهای و بورس فلزات لندن بسته شده است.

 

نسبت آربیتراژ شانگهای به لندن

2

کاپیتال اکونومیکز نوشت: ما فکر می‌کنیم ذخایر مس هم در بورس فلزات لندن و هم در بورس شانگهای افزایش خواهد یافت. چین اکنون با احتمال کاهش رشد اقتصادی مواجه شده و ما انتظارات رشد تولید ناخالص داخلی کشورهای مصرف‌کننده مس از جمله اتحادیه اروپا و ایالات متحده را کاهش داده‌ایم.

کاهش تقاضا و یکنواخت بودن تولید مس پالایش یافته در چین ما را به این دیدگاه هدایت می‌کند که ذخایر مس در هر دو بورس جهانی به دلیل فشار بر قیمت مس و کاهش تقاضای این محصول بالاتر از سطح سال 2021 قرار خواهد گرفت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها