کد خبر 130226

انتشار آمار افزایش ابتلا به کرونا در چین و خنثی شدن تاثیرات اقدامات حمایتی چین در دوره اوج بخش ساختمان باعث شد سنگ‌آهن در آستانه بزرگترین افت هفتگی خود از میانه فوریه تا کنون قرار بگیرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در نتیجه گسترش ویروس کرونا در چین  و تشدید محدودیت‌های قرنطینه‌ای و بدتر شدن چشم‌انداز رونق اقصادی در این کشور در آستانه بزرگترین افت هفتگی از میانه فوریه تاکنون قرار گرفت.

قیمت سنگ‌آهن اگرچه در معاملات روز جمعه بازار سنگاپور با رشد مواجه شد اما طی این هفته افت بیش از 8 درصدی را ثبت کرد. همچنین سنگ‌آهن آتی در معاملات بورس دالیان چین رشد 3.4 درصدی را تجربه کرد اما افت هفتگی 0/2 درصدی را در طول هفته ثبت کرد.

چین از افزایش موارد ابتلا به کویید 19 در کشور خبر داد اما مقامات این کشور از قرنطینه بیشتر پکن خودداری کردند و به همین دلیل نگرانی مردم در این شهر افزایش یافته است.

چین در تلاش است تا در میانه شیوع گسترده کرونا با حمایت از شرکت‌های کوچک از اقتصاد خود حمایت کند تا از افزایش بیکاری جلوگیری و بازار بخش ساختمان را کنترل کند.  

گروه بانک‌داری استرالیا و نیوزیلند در یادداشتی نوشت که انتظار می‌رود قرنطینه چین همچنان باعث کاهش فعالیت‌های اقتصادی شود و همین امر موجب کاهش تقاضا برای فلزات خواهد شد.

 در بخش ساختمان هولدینگ «سوناک» که چهارمین هولدینگ ساختمانی کشور محسوب می‌شود این هفته نتوانست بهره اوراق خود را به مشتریان‌اش پرداخت کند. سرمایه‌گذاران نگران هستندکه این وضعیت ادامه‌دار شود. ادامه‌دار شدن این وضعیت باعث خواهد شد صنعت ساختمان این کشور تضعیف شود و تقاضای سنگ‌آهن نیز چشم‌انداز بدتری را در پیش داشته باشد.

سنگ‌آهن در نتیجه گسترش شیوع کووید 19 در سه ماهه دوم سال نسبت به اوج قیمتی خود طی امسال یعنی ماه مارس افت کرده است. همچنین قرنطینه کرونایی باعث شده که دولت نتواند برنامه‌های زیرساختی خود را که موجب تقویت چشم‌انداز تقاضای فلزات می‌شود پیاده کند.

گروه بانک‌داری استرالیا و نیوزیلند در ادامه یادداشت خود عنوان کرد محدودیت‌های ویروس کرونا منجر به خنثی شدن اقدامات حمایتی دولت برای دوره اوج فصل بخش ساختمان شده و اندیکاتورهای مربوط به این بخش در حال کاهش هستند.

با این حال تحلیل‌گران بر این باورند با کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا چشم‌انداز رشد تقاصای فلزات در میان‌مدت روشن است و پکن در حال تکمیل سیاست‌هایی است که از رشد اقتصادی حمایت کند.

طبق آمارها میزان ذخایر سنگ‌آهن در بنادر چین طی این هفته نسبت به هفته قبل افت 2.5 درصدی داشته است.

انتهای خبر

 

 

ارسال نظر

تازه ها