کد خبر 130005

استراتژیست‌های کومرتس بانک در یادداشتی عنوان کردند که قیمت مس تا انتهای امسال زیان‌های خود را جبران خواهد کرد و به سطح 9500 دلار در هر تن خواهد رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز دوشنبه در نتیجه افزایش شدید قرنطینه در چین و کاهش تقاضا از یک طرف و تقویت شاخص دلار از طرف دیگر افت کرد و به پایین‌ترین سطح 8 ماه اخیر خود رسید.

قیمت هر تن مس آتی تحویل جولای در معاملات روز دوشنبه بورس کالای نیویورک نسبت به روز جمعه افت 2.6 درصد را ثبت کرد و به 9139 دلار رسید که پایین‌ترین حد از اول سپتامبر به شمار می‌رود. همچنین هر تن مس آتی تحویل ماه ژوئن که پرترافیک‌ترین قرارداد مس در بورس شانگهای به شمار می‌رود افت بیش از نیم درصدی را تجربه کرد و به 10715 دلار رسید که کمترین سطح از 16 مارس تاکنون است.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر داده‌های آوریل هستند تا وضعیت اقتصادی را بعد از اعمال قرنطینه ارزیابی کنند. تحلیل‌گران «کومرتس بانک» انتظار دارند که مس تا پایان سال تمامی زیان‌های خود را جبران کند. آنها در یادداشتی عنوان کردند: «بعد از پایان اصلاح کنونی –  در ابتدای ماه می قیمت مس به پایین‌ترین حد از میانه دسامبر رسید – انتظار داریم که قیمت مس دوباره به مسیر صعودی خود باز گردد». کومرتس بانک همچنین برآورد کرده که قیمت مس در انتهای سال به 9500 دلار در هر تن برسد.

انتهای خبر

 

 

ارسال نظر

تازه ها