کد خبر 129901

دو تاجر مطلع به رویترز گفتند که شرکت نفت هند (IOC)، بزرگترین پالایشگاه این کشور، 700 هزار تن نفت خام اورال روسیه را خریداری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، گزارش ها حاکی است که غول نفتی روسیه یعنی شرکت روس نفت محموله‌های بسیار بزرگ نفت خام به هند فروخته که نشان می‌دهد این کشور در جنوب آسیا واردات انرژی از روسیه تحریم شده را افزایش داده است.

دو تاجر مطلع به رویترز گفتند که شرکت نفت هند (IOC)، بزرگترین پالایشگاه این کشور، 700 هزار تن نفت خام اورال روسیه را خریداری کرده است.

آنها افزودند که روس نفت 7 محموله نفت خام را که در بنادر پریمورسک و اوست لوگا در دریای بالتیک بین 15 تا 31 می بارگیری می‌شود را به هند اختصاص داده است.

داده های Refinitiv Eikon نشان می دهد که محموله های نفت خام اورال روسیه به هند از زمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین افزایش یافته است.

این در حالی است که تحریم های مرتبط با اوکراین صادرات نفت روسیه را به سمت آسیا سوق داده است.

در ماه دسامبر، شرکت‌های نفت هندIOC  و روس نفت Rosneft قراردادی را برای عرضه حداکثر دو میلیون تن نفت اورال تا پایان سال جاری میلادی امضا کردند. طبق این قرارداد، شرکت هندی چندین محموله اورال را از بندر نووراسییسک در دریای سیاه خریداری کرد.

در اوایل هفته جاری میلادی، مقامات اتحادیه اروپا از ششمین بسته تحریم‌ها علیه روسیه رونمایی کردند که مسکو را به دلیل حمله به اوکراین هدف قرار می دهد. این بسته شامل تحریم واردات نفت خام روسیه ظرف مدت شش ماه است.

با اجرایی شدن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه چندین شرکت روسی، تاجران بین المللی مجبور خواهند شد خرید نفت از روس نفت را پس از 15 می متوقف کنند.

ارسال نظر

تازه ها