کد خبر 129793

قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه چین در نتیجه نگرانی سرمایه‌گذاران از ادامه قرنطینه سراسری و تاثیر آن بر اقتصاد چین با افت 4 درصدی مواجه شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه در نتیجه ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران و همچنین ارزیابی سرمایه‌گذاران از وضعیت تقاضا در چین به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور با افت 4 درصدی روبرو شد.

قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین با افت 4.2 درصدی به 138 دلار رسید که پایین‌ترین قیمت این محصول از میانه ماه مارس محسوب می‌شود. همچنین قیمت هر تن سنگ‌آهن آتی در بورس دالیان چین افت 1.6 درصدی را تجربه کرد و این در حالیست که قیمت میلگرد و ورق گرم فولادی در بورس شانگهای با افت قیمت مواجه شدند.

شیوع کرونا در چین و مدت زمان قرنطینه شهرهای بزرگ چین باعث نگرانی سرمایه‌گذاران از تاثیر این وضعیت بر اقتصاد چین شده است.

طبق گفته شرکت «Holly Futures» تقاضای پساتعطیلات برای مواد اولیه تولید فولاد تنها اندکی رشد کرده و از طرف دیگر قرنطینه ناشی از ویروس کرونا صادرات سنگ‌آهن را بسیار کند کرده  و این در حالیست که کل تقاضای بازار با بی‌ثباتی از ناشی از شیوع کووید 19 در چین مواجه شده است.

پیش از این بانک خلق چین با اقداماتی حمایتی تلاش کرده بود تا از اقتصاد کشور در شرایط بغرنج کنونی حمایت کند و میزان ذخایر بانک‌ها در بانک مرکزی این کشور را کاهش داد. نتیجه این اقدام تزریق نقدینگی به بازار در یک بازه زمانی بلندمدت بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها