کد خبر 129584

وزارت اقتصاد آلمان در گزارشی اعلام کرد که وابستگی بزرگترین اقتصاد اروپا به واردات نفت روسیه در هفته‌های اخیر به ۱۲ درصد رسیده است و این درحالی است که قبلاً این وابستگی ۳۵ درصد بوده است. همچنین واردات زغال سنگ از روسیه از ۵۰ درصد به ۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آلمان، یکی از کشورهای اروپایی است که بیشترین وابستگی به روسیه را برای انرژی داشت اما امروز اعلام کرد در حال حاضر موفق شده است این وابستگی را به‌ویژه به زغال سنگ و نفت کاهش دهد.

وزارت اقتصاد آلمان در گزارشی اعلام کرد که وابستگی بزرگترین اقتصاد اروپا به واردات نفت روسیه در هفته‌های اخیر به ۱۲ درصد رسیده است و این درحالی است که قبلاً این وابستگی ۳۵ درصد بوده است. همچنین واردات زغال سنگ از روسیه از ۵۰ درصد به ۸ درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر، این وزارتخانه اعلام کرد که وابستگی به گاز روسیه همچنان بالاست، اگرچه این میزان نیز به ۳۵ درصد در مقایسه با ۵۵ درصد قبل از شروع جنگ روسیه و اوکراین در ۲۴ فوریه کاهش یافته است.

برلین چند هفته پیش اعلام کرده بود که می‌خواهد تا پایان سال به طور کامل از نفت و زغال سنگ روسیه خارج شود. دولت آلمان نیز اکنون از تحریم نفت روسیه توسط اروپا حمایت می‌کند.

ارسال نظر

تازه ها