کد خبر 129562

قیمت طلا در آستانه جلسه دو روزه فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره و همچنین با رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا نیم درصد از ارزش خودرا از دست داد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه در نتیجه رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا و در آستانه جلسه فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره با افت مواجه شد.

قیمت هر اونس طلا در بازار نقد با افت نیم درصدی به 1888 دلار رسید و این در حالیست که قیمت آتی طلا با کاهش 1.3 درصدی به 1886 دلار در هر اونس رسید.

«استیفن اینس» تحلیل‌گر بازارهای مالی در سخنانی اعلام کرد که بازار اکنون نگران افزایش نیم درصدی نرخ بهره در جلسه می و حتی 0/75 درصدی در ماه جولای است.

کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا در تاریخ سوم می جلسه دو روزه خود درباره نرخ بهره را برگزار خواهد کرد و تصمیمات مربوط به نرخ بهره نیز روز دوم جلسه اعلام خواهند شد. تصمیم‌گیرندگان فدرال رزررو قصد دارند که یک سری اقدامات افزایش نرخ بهره را در دستور کار قرار دهند تا بتوانند جلوی تورم افسارگسیخته و افزایش هزینه‌های نیروی کار را بگیرند.

همچنین نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا اکنون به سمت بالاترین حد سال‌های اخیر خود در حرکت است و به همین دلیل تقاضای طلا یا کالاهای با نرخ بهره صفر اکنون با کاهش مواجه شده است. هرچه نرخ بهره کوتاه‌مدت و نرخ بازدهی اوراق خزانه بیشتر باشد هزینه فرصت نگهداری طلا نیز افزایش پیدا خواهد کرد، چرا که هیچ بازدهی ندارد. طلا در زمان‌های بحران اقتصادی به عنوان وسیله حفظ ارزش عمل می‌کند.

همچنین قیمت نقدی هر اونس نقره 0/6 درصد افت کرد و پلاتینیوم نیز کاهش نیم درصدی را تجربه کرد و این در حالیست که پالادیوم بیش از 2.2 درصد از ارزش خود را از دست داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها