کد خبر 129534

کسری تجاری کره جنوبی از ۱۱۵ میلیون دلار در ماه مارس به ۲.۶۶ میلیارد دلار در آوریل رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صادرات کره جنوبی در ماه آوریل با کمترین سرعت خود در 14 ماه گذشته رشد کرد و کسری تجاری افزایش یافت چرا که محموله های ارسالی این کشور به چین کاهش یافت و افزایش قیمت انرژی و مواد خام باعث افزایش واردات این کشور شد.

آمارهای وزارت تجارت کره جنوبی که روز یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که صادرات این کشور 12.6 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و به 57.69 میلیارد دلار رسیده است که کمترین میزان از فوریه 2021 بوده است.

این میزان کمتر از پیش بینی رشد 14.5 درصدی در نظرسنجی رویترز و کندتر از رشد 18.2 درصدی در ماه مارس بود.

بر اساس این گزارش، داده‌های تجاری کره جنوبی طی ماه جاری میلادی، جزو اولین داده هایی است که در میان اقتصادهای بزرگ صادرکننده منتشر می‌شود و به عنوان یک زنگ خطر جدی برای تجارت جهانی محسوب می‌شود.

صادرات به چین، بزرگ‌ترین شریک تجاری کره جنوبی، از سیاست‌های پکن برای مقابله با ویروس کرونا آسیب دید و محدودیت‌های قرنطینه به تولیدات صنعتی این کشور ضربه زدند و زنجیره‌های تامین را مختل کردند.

صادرات کره به چین 3.4 درصد کاهش یافت، در حالی که صادرات به ایالات متحده 26.4 درصد و به اتحادیه اروپا 7.4 درصد افزایش یافت.

صادرات تراشه، که بزرگترین درآمد ارزی این کشور را تشکیل داد، 15.8 درصد افزایش یافت، در حالی که محصولات پتروشیمی 6.8 درصد افزایش یافت.

کره جنوبی کسری تجاری 2.66 میلیارد دلاری را در ماه آوریل گزارش کرد که بسییار بیشتر از کسری تجاری 115 میلیون دلاری ماه مارس بود./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها