کد خبر 129480

بلومبرگ گزارش داد

طبق گزارشی که خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه منتشر کرد اتحادیه اروپا قصد دارد که تا انتهای سال 2022 واردات نفت خود از روسیه را ممنوع کند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد اتحادیه اروپا قصد دارد که تا پایان سال 2022 یک بسته تحریم نفت روسیه را پیشنهاد بدهد و واردات نفت خود از این کشور را ممنوع کند.

طبق این گزارش اروپا تا آن زمان باید به تدریج واردات نفت خود را روسیه را کاهش دهد. نکته دیگری که در این گزارش آمده این است که شیوه مقابله اروپا با نفت وارداتی به صورت تانکر و نفت خط لوله متفاوت خواهد بود و تحریم نفت خط لوله بسیار برای اروپا ساده‌تر است.

برنامه تحریم نفت روسیه توسط اروپا در حالی انجام می‌گیرد که که خود اتحادیه اروپا به تنهایی بزرگترین واردکننده نفت خام و سوخت از روسیه محسوب می‌شود.

یکی دیگر از برنامه‌های اروپا اعمال تحریم روی بانک‌های بیشتری از روسیه و بلاروس و قطع دسترسی آنها به سویفت خواهد بود. بانک «اسبربانک» روسیه یکی از اهداف تحریم‌های اتحادیه اروپا است و برنامه این اتحادیه قطع دسترسی این بانک از سیستم پرداخت‌های بین‌الملل خواهد بود.

پیش از این آلمان با تحریم نفتی روسیه موافقت خود را اعلام کرده بود اما گفته بود که نیاز به زمان بیشتری برای جایگزینی نفت روسیه دارد.

برنامه تحریم نفتی روسیه در حالی قرار است انجام شود که برخی از کارشناسان نسبت به خطر قریب الوقوع تورم در اروپا ابراز نگرانی کرده‌ و برخی از کشورها نیز این کار را غیرممکن عنوان کرده‌اند.

حمله روسیه به اوکراین اتحادیه اروپا را نسبت به قطع وابستگی به نفت و گاز روسیه مصمم‌تر کرده  و به همین دلیل اروپا در حال انجام اقداماتی برای جایگزینی انرژی وارداتی از روسیه است.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها