کد خبر 129375

وزارت بازرگانی آمریکا در روز پنجشنبه با اشاره به این‌که مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها علی‌رغم کند شدن روند رشد اقتصاد، همچنان به هزینه‌کرد خود ادامه می‌دهند، اعلام کرد اقتصاد این کشور به‌طور غیرمنتظره‌ای 1.4 درصد در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی نسبت‌به سال گذشته کوچک شده‌است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از راشاتودی، وزارت بازرگانی آمریکا در روز پنجشنبه با اشاره به این‌که مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها علی‌رغم کند شدن روند رشد اقتصاد، همچنان به هزینه‌کرد خود ادامه می‌دهند، اعلام کرد اقتصاد این کشور به‌طور غیرمنتظره‌ای 1.4 درصد در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی نسبت‌به سال گذشته کوچک شده‌است.

طبق این گزارش، روند آهسته تامین کالاها در فروشگاه‌ها و انبارها و همچنین کاهش صادرات بر رشد اقتصاد در سه‌ماهه اول 2022 تاثیر گذاشته‌است.

طبق گفته‌ اقتصاددان‌های آکسفورد اکونومیکس، این گزارش چندان نگران‌کننده به‌نظر نمی‌رسد و به اقتصادی اشاره دارد که دربرابر بحران کرونا، محدودیت‌های عرضه و تورم بالا مقاومت کرده‌است.

اطلاعات نشان می‌دهد قیمت‌ها در آمریکا طی سه‌ماهه اول سال جاری میلادی به‌شدت افزایش‌یافته، اما هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان هم 2.7 درصد بالا رفته که حاکی از ادامه توسعه اقتصاد علی‌رغم برنامه فدرال‌رزرو برای افزایش شدید نرخ بهره جهت مبارزه با تورم بالاست.

گلدمن ساچز در اوایل ماه جاری میلادی 35 درصد احتمال ورود اقتصاد آمریکا به رکود طی 2 سال آینده را پیش‌بینی کرد. بانک دویچه هم درمورد خطر یک رکود بزرگ در اواخر 2023 و اوایل 2024 هشدار داده‌است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها