کد خبر 129266

به دنبال اعلام بانک خلق چین مبنی بر کاهش ذخایر ارزی بانک‌ها در بانک مرکزی این کشور قیمت مس توانست با قرار گرفتن در مسر صعودی بخشی از زیان خود در روز دوشنبه را جبران کند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز سه‌شنبه به دنبال تعهد چین مبنی بر اتخاذ سیاست حمایتی از کشور آسیب دیده از کرونا توانست بخشی از زیان روز دوشنبه را جبران کند.

مس در معاملات روز دوشنبه به دنبال شیوع ویروس کرونا در پکن و چشم‌انداز ضعیف تقاضای این محصول و همچنین جنگ روسیه و اوکراین  به پایین‌ترین حد خود در سه ماه اخیر رسید. روز سه‌شنبه قیمت مس رشد 2.3 درصدی را تجربه کرد چرا که بانک خلق چین اعلام کرد قصد دارد سیاست پولی انبساطی خود را افزایش دهد تا از بخش واقعی اقتصاد حمایت کند، به ویژه در حوزه صنایع و مشاغل کوچک که آسیب زیادی از پاندمی کرونا دیده‌اند.

بانک خلق چین در اطلاعیه‌ای ذخایر ارزی بانک‌ها در بانک مرکزی را کاهش داد تا بدین طریق بتواند نقدینگی بیشتری را به بازار تزریق کند. به دنبال اتخاذ این سیاست قیمت مس در بازار آتی برای تحویل ماه جولای رشد 1.6 درصدی را تجربه کرد و به 9997 دلار در بورس کالای نیویورک رسید.

طبق گزارشی که رویترز منتشر کرد مدیران صندوق‌ها موقعیت فروش مس در بورس کالای شیکاگو را طی دو هفته اخیر افزایش داده‌اند.

«کلاید راسل» تحلیل‌گر خبرگزاری رویترز در یاداشتی عنوان کرد «با افت قیمت آلومینیوم و نیکل، تصویر کلی‌ای که ایجاد شده این است که چشم‌انداز تضعیف تقاضای چین در حال غلبه بر نگرانی‌های ناشی از عرضه است، اتفاقی که بعد از حمله به  اوکراین به شدت افزایش یافته بود. از طرف دیگر »ویوک دار» تحلیل‌گر کامودیتی‌های بانک مشترک استرالیا در یادداشتی گفت «سیاست‌گذاری تنها راهی است که می‌تواند تقاضای سنگ‌آهن و سایر فلزات اساسی را نجات دهد».

 

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها