کد خبر 129224

اخیرا ارزش روبل در برابر یورو 3.6 درصد رشد کرد و به 77.25 روبل در برابر یورو رسید. ارزش روبل در برابر دلار هم سه درصد رشد کرده و به 73.17 روبل در برابر دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، در معاملات اخیر انجام شده در بازار جهانی ارز، ارزش روبل در برابر یورو 3.6 درصد رشد کرد و به 77.25 روبل در برابر یورو رسید. با این حساب روبل تقریبا در بالاترین سطح ارزش خود در برابر یورو از ژوئن سال 2020 تاکنون قرار گرفته است.

روبل از دو جهت در حال تقویت است؛ نخست آنکه این هفته شرکت‌های روس مالیات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت خواهند کرد و دوم آنکه بازار منتظر تصمیم بانک مرکزی روسیه درباره بالا بردن نرخ بهره بانکی در این کشور است که قرار است، جمعه اعلام شود.

ارزش روبل در برابر دلار هم سه درصد رشد کرده و به 73.17 روبل در برابر دلار رسید. با این حساب ارزش روبل تقریبا به دوران پیش از درگیری نظامی روسیه با اوکراین رسیده و سقوط خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ جبران کرده است. البته با توجه به محدودیت‌هایی که از سوی دولت روسیه برای معاملات ارزی اعمال شده، ارزش معاملات روبل همچنان با دوران آغاز پیش از درگیری نظامی فاصله دارد.

پیش‌بینی می‌شود این ماه شرکت‌های روس بیش از 40 میلیارد دلار مالیات به دولت این کشور بپردازند و برخی شرکت‌ها مجبور هستند برای پرداخت این مالیات بخشی از دارایی‌های ارز خارجی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ به روبل تبدیل کنند که این ارزش در رشد ارزش روبل بی تأثیر نبوده است.

موسسه ولست کپیتال می‌گوید: پرداخت این حجم مالیات ممکن است ارزش روبل را‌‌‌‌‌‌‌‌ بیش از این هم افزایش دهد./فارس

ارسال نظر

تازه ها