کد خبر 128895

چین روز چهارشنبه نرخ بهره وام یک ساله خود را بدون تغییر در ۳.۷ درصد نگه داشت و سرمایه‌گذاران به دنبال نشانه‌هایی از سیاست پشتیبانی از سوی مقامات چینی بوده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، چین نرخ بهره وام معیار را بدون تغییر نگه داشت. این کشور همچنان با بدترین شیوع کووید خود از زمان همه‌گیری در سال ۲۰۲۰ دست و پنجه نرم می‌کند.

چین روز چهارشنبه نرخ بهره وام یک ساله خود را بدون تغییر در ۳.۷ درصد نگه داشت و سرمایه‌گذاران به دنبال نشانه‌هایی از سیاست پشتیبانی از سوی مقامات چینی بوده‌اند. اکثر معامله‌گران و تحلیلگرانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، انتظار کاهش نرخ اولیه وام در این ماه را داشتند.

کامپوزیت شانگهای در  معاملات صبحگاهی ۰.۲۶ درصد کاهش یافت. شاخص هانگ سنگ که در روز سه‌شنبه بیش از ۲ درصد کاهش یافت، ۰.۳۶ درصد افزایش یافت.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن ۰.۱۲ درصد افزایش یافت. اس‌اندپی۵۰۰ در طول شبانه روز با ۱.۶۱ درصد صعود به ۴۴۶۲.۲۱ رسید.میانگین صنعتی داوجونز ۴۹۹.۵۱ واحد یا ۱.۴۵ درصد افزایش یافت و در ۳۴۹۱۱.۲۰ قرار گرفت.

معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۰۲.۴۷ دلار در هر بشکه و معاملات برنت با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۰۷.۶۶ دلار رسید. هر دو معیار در روز سه‌شنبه کمی بیش از پنج درصد سقوط کردند.

علاوه بر این، معاملات آتی طلا با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۹۴۵.۵۰ دلار در هر اونس رسید، در حالی که دلار/یورو با ۰.۳ درصد افزایش در ۱.۰۸۱۳ معامله شد.

قرارداد آتی دکس  آلمان ۰.۲ درصد افزایش یافت، معاملات آتی کک ۴۰  فرانسه ۰.۵ درصد و قرارداد آتی FTSE ۱۰۰ در بریتانیا ۰.۲ درصد افزایش یافت.

ارسال نظر

تازه ها