کد خبر 128829

یک مقام رسمی چین اعلام کرد که کاهش تولید فولاد خام چین در سال ۲۰۲۲، پس از کاهش حدود ۳۰ میلیون تنی تولید در سال ۲۰۲۱، ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک مقام رسمی چین اعلام کرد که کاهش تولید فولاد خام چین در سال ۲۰۲۲، پس از کاهش حدود ۳۰ میلیون تنی تولید در سال ۲۰۲۱، ادامه خواهد داشت.

بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان در سال گذشته با کاهش تولید فولاد به ۱.۰۳۵ میلیارد تن از ۱.۰۶۵ میلیارد تن در سال ۲۰۲۱ به هدف سالانه خود رسید که اولین کاهش سالانه خود را در ۶ سال گذشته به ثبت رساند.

به نقل از رویترز، این صنعت از دولت انتظار دارد که کنترل‌های تولید را حفظ کند زیرا قصد دارد انتشار دی‌اکسیدکربن خود را تا سال ۲۰۳۰ به اوج برساند. بخش آهن حدود ۱۵ درصد از کل تخلیه گازهای گلخانه‌ای چین را تامین می‌کند.

منگ وی، سخنگوی کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین در یک نشست اظهار کرد: کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی در حالی که از بهبود بخش عرضه فولاد اطمینان حاصل می‌کند، الزامات مصرف انرژی و کنترل‌های محیطی را نیز به طور دقیق اجرا خواهد کرد. او هدف دقیقی برای کاهش تولید ارائه نکرد اما مناطق کلیدی مانند پکن، تیانجین وهبئی را معرفی کرد.

داده‌های اداره آمار نشان داد که تولید فولاد خام چین در سه ماهه اول به ۲۴۳.۴ میلیون تن رسید که ۱۰.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها