کد خبر 128802

طبق آمار مؤسسه داده‌های نفتی جودی، عربستان در ماه فوریه ۷.۳۰۷ میلیون بشکه در روز نفت خام به بازارهای جهان صادر کرده که بالاترین میزان صادرات عربستان از آوریل ۲۰۲۰ است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از اویل پرایس، صادرات نفت خام عربستان در ماه فوریه به بالاترین رقم از آوریل 2020 و جنگ قیمت این کشور با روسیه رسید.

طبق آمار مؤسسه داده‌های نفتی جودی، عربستان در ماه فوریه 7.307 میلیون بشکه در روز نفت خام به بازارهای جهان صادر کرده است. این رقم بالاتر از 6.996 میلیون  بشکه صادر شده در ماه ژانویه و بالاترین میزان صادرات عربستان از آوریل 2020 است.

صادرات نفت خام عربستان برای اولین‌بار از آغاز بحران کرونا و جنگ قیمت با روسیه در ماه مارس و اوایل آوریل 2020، از 7 میلیون بشکه در روز گذشته‌است. عربستان در آن زمان پس‌از شکست در توافق با اوپک پلاس جهت پاسخ به کاهش تقاضا در بحبوحه بحران کرونا، بازار را از نفت پر کرده بود.

عربستان تولید نفت خود را هر ماه 100 هزار بشکه در روز طبق قرارداد اوپک پلاس افزایش داده‌است. این کشور در چند ماه منتهی به فوریه 2022، افزایش چندانی در تولید ماهانه خود نداشت، اما بین ژانویه و فوریه بیش‌از 300 هزار بشکه در روز بر تولید خود افزود. قیمت بالای نفت و بهبود تقاضا از عوامل مؤثر بر افزایش صادرات نفت عربستان در ماه فوریه بوده‌است.

ارسال نظر

تازه ها