کد خبر 128800

امروز سه‌شنبه ۳۰ فروردین، قیمت نفت خام برنت در معاملات آتی 21 سنت معادل 0.2 درصد افزایش‌یافته و به 113 دلار و 37 سنت در هر بشکه رسیده‌است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، در شرایطی که لیبی مجبور به توقف بخشی از صادرات خود شده و تولید کنندگان در چین برای بازگشایی کارخانه‌ها پس‌از حدود سه هفته قرنطینه‌های کرونایی آماده می‌شوند، قیمت نفت تغییر چندانی نداشته‌است.

قیمت نفت خام برنت در معاملات آتی 21 سنت معادل 0.2 درصد افزایش‌یافته و به 113 دلار و 37 سنت در هر بشکه رسیده‌است. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 2 سنت کاهش 108 دلار و 19 سنت در هر بشکه معامله می‌شود.

ارزش دلار به یک رکورد جدید طی 2 سال گذشته رسیده‌است. بالا رفتن ارزش دلار به خریداران نفت دارنده سایر ارزها آسیب می‌رساند.

هر دوی این شاخص‌های نفتی بیش‌از 1 درصد در روز گذشته افزایش قیمت داشتند.

کاهش اخیر عرضه نفت در شرایطی اتفاق افتاده که انتظار می‌رود تقاضا برای سوخت در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا، به‌دنبال آماده شدن کارخانه‌های آن برای بازگشایی افزایش یابد.

البته هنوز هم نگرانی در مورد تقاضا وجود دارد، چون چین همچنان محدودیت‌های شدیدی برای مهار همه‌گیری کرونا اعمال می‌کند.

دراین‌بین، احتمال تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا به‌خاطر حمله این کشور به اوکراین، بی‌ثباتی در بازار نفت را بالا برده‌است. اوکراین اعلام کرده روسیه حملات جدیدی را در شرق این کشور آغاز کرده‌است. /تسنیم

ارسال نظر

تازه ها