کد خبر 128517

قیمت کالاهای اساسی امروز کاملا روند کاهشی داشت به طوری که قیمت گندم 20 دلار کاهش داشت. گزارش ها حاکی از آن است که در روزهای اخیر صادرات محصولات کشاورزی به روسیه رونق بیشتری گرفته است و نسبت به هفته های اخیر روند افزایشی داشته است، رشد صادرات روسیه دلیل کاهش اینگونه محصولات شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امروز در بازارهای جهانی قیمت انواع کالاهای اساسی بر خلاف روزهای گذشته روند کاهشی در پیش گرفت امروز قیمت گندم در لحظه انتشار خبر ۲۰ دلار کاهش قیمت داشت و هر گوش از این کالای اساسی به قیمت ۱۰۹۲ دلار و ۵۰ سنت معامله شد
قیمت خوراک دام هم در بازارهای جهانی روند کاملاً کاهشی داشت به طوری که ذرت که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود با ۵.۲۵ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۷۶۷ دلار و ۲۵ سنت به فروش رفت.
در بازارهای جهانی دانه های روغنی هم از قافله کاهش قیمتها عقب نماند و گیاه روغنی سویا 7 دلار و گیاه روغنی کانولا هم بیش از یک دلار افت قیمت داشت.
گزارش ها حاکی از آن است که در روزهای اخیر صادرات محصولات کشاورزی به روسیه رونق بیشتری گرفته است و نسبت به هفته های اخیر روند افزایشی داشته است، رشد صادرات روسیه دلیل کاهش اینگونه محصولات شده است.

برخی کشورها توافق کرده اند که پول واردات از روسیه را به «روبل» بپردازند که توانسته تحریم های آمریکا را دور بزند./فارس

ارسال نظر

تازه ها