کد خبر 128305

اسلب چین از حدود ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب اواسط ماه مارس، اخیرا به حدود ۸۸۰ دلار در هر تن فوب کاهش یافته است. اسلب ایران، اندونزی، مالزی و ویتنام نیز موجود است که اسلب ویتنام با قیمت ۹۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار هر تن سی اف آر، ظاهرا به ترکیه، به فروش می رسد.

با توجه به منابع جدید عرضه اسلب در حوزه دریای مدیترانه و علیرغم غیبت مداوم عرضه اوکراین، قیمت جهانی اسلب کاهش یافته است. اسلب روسیه عرضه می شود، اما خریداران، حتی در کشورهایی که هیچ تحریمی اعمال نشده، تمایلی به خرید آن ندارند، زیرا نگرانند معامله با روسیه در بحبوحه تحریم های جدید دشوارتر شود.

 به نقل از فولاد ایران، اسلب چین از حدود ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب اواسط ماه مارس، اخیرا به حدود ۸۸۰ دلار در هر تن فوب کاهش یافته است. اسلب ایران، اندونزی، مالزی و ویتنام نیز موجود است که اسلب ویتنام با قیمت ۹۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار هر تن سی اف آر، ظاهرا به ترکیه، به فروش می رسد.

ایتالیا که بیشترین وابستگی به اسلب وارداتی را در میان کشورهای اروپایی دارد، از تمام مقاصد فوق خرید کرده و ظاهرا عرضه کافی برای یک فصل خود را تضمین کرده است. در این بین شنیده شده روسیه در حال فروش اسلب خود به بازارهای آسیا در قیمت های پایینی چون ۶۵۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن سی اف آر است.

ارسال نظر

تازه ها