کد خبر 128303

داده های نشان می‌دهد که دارایی بین‌المللی روسیه به رقم 606.5 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که ذخایر بین‌المللی این کشور در هفته منتهی به اول آوریل 2.1 میلیارد دلار یا 0.3 درصد افزایش یافته است.

داده های منتشر شده در وب سایت این تنظیم کننده نشان می‌دهد که دارایی بین‌المللی این کشور به رقم 606.5 میلیارد دلار رسیده است.

بانک مرکزی روسیه مرتباً به‌روزرسانی‌های مربوط به ذخایر ارزی خود را با یک هفته تاخیر منتشر می‌کند. ذخایر بین المللی این کشور شامل وجوه ارزی، حق برداشت ویژه نزد صندوق بین المللی پول و طلای پولی می‌شود.

ذخایر بین المللی روسیه پس از آغاز عملیات نظامی در اوکراین در 24 فوریه کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، تا 18 فوریه، این ذخایر به 643.2 میلیارد دلار رسید و پس از آن تا 25 مارس به 604.4 میلیارد دلار کاهش یافت.

این اتفاق زمانی رخ داد که ایالات متحده، بشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا و ژاپن تحریم هایی را علیه بانک مرکزی این کشور و سایر موسسات مالی بزرگ اعمال کردند.

این تحریم ها تقریباً نیمی از ذخایر روسیه را که در خارج از این کشور نگهداری می شد، مسدود کرد و عملاً توانایی این کشور برای انجام معاملات بین المللی به دلار و یورو را مسدود کرد.

بانک مرکزی روسیه مداخلات ارزی، تامین مالی مجدد و تجدید ارزیابی دارایی ها را به عنوان محرک های اصلی کاهش ذخایر عنوان کرد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها