کد خبر 128172

بانک گلدمن ساکس برآورد کرد

طبق برآورد جدید بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس قیمت مس در سه ماه آینده رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت خواهد رساند و در بازه زمانی 12 ماه آینده نیز به 13 هزار دلار خواهد رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بعد از اینکه قیمت مس در یک ماه گذشته به بالای 11 هزار دلار رفت قیمت عقب‌نشینی کرد به طوری که قیمت هر تن آتی مس در بورس نیویورک به نقطه 10362 دلار رسید.

رکورد تاریخی قیمت مس در تاریخ 7 مارس در نتیجه پایین بودن سطح ذخایر جهانی مس بود و اکنون بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس گزارش جدیدی درباره مس منتشر کرده و قیمت آینده این فلز حیاتی صنعت را برآورد کرده است.

در ماه فوریه گلدمن ساکس پرچم «کمبود مس» را برای انتهای سال 2022 بالا برد به طوری که ذخایر جهانی مس در آن زمان به حدود 200 هزار تن رسید و این بانک همچنین اعلام کرد که این میزان ذخیره تنها کفاف سه روز مصرف جهانی را خواهد داشت.

گزارش جدید روز پنجنشبه  این بانک از عبارت «چرخش بنیادی شدید» برای فلز مس استفاده کرده  چرا که برای اولین بار طی یک دهه گذشته است که ذخایر بورس‌ها در دوره «مرحله مازاد فصلی» در مسیر نزولی قرار می‌گیرد.

تحلیل‌گران میزان کسری مس پالایش‌یافته نسبت به برآورد قبلی را دو برابر کردند و به 374 هزار تن رساندند و همچنین پیش‌بینی کردند در دو سال آینده میزان کسری عرضه مس به بازار افزایش خواهدیافت.

گلدمن ساکس برآورد خود از قیمت مس در بازه زمانی سه، شش و 12 ماه را افزایش داده و عنوان کرده که در بازه زمانی سه ماهه قیمت مس به تدریج رکورد تاریخی دیگری را ثبت خواهد کرد و در بازه زمانی یک ساله نیز قیمت مس به 13 هزار دلار در هر تن خواهد رسید.

انتهای خبر

 

 

ارسال نظر

تازه ها