کد خبر 127898

به طور همزمان فروش سه‌ماهه آلومینیوم در روز پایانی بورس فلزات لندن (جمعه) با ۱۰۰ دلار کاهش نسبت به جمعه قبل از آن، ۳۴۵۰ دلار (تن) اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بورس فلزات لندن دوشنبه هفته گذشته، ۸ فروردین (۲۸ ماه مارس) درحالی فعالیت خود را آغاز کرد که قیمت فروش آلومینیوم ۳۶۰۴ دلار (تن) اعلام شد. کاهش چشمگیر قیمت آلومینیوم طی هفته گذشته مشهود بود به‌طوری‌که در روز جمعه ۱۲ فروردین (اول آوریل) بورس لندن درحالی به‌کار خود پایان داد که قیمت فروش آلومینیوم به ۳۴۵۰ دلار(تن) رسیده بود.

به نقل از باشگاه آلومینیوم، به طور همزمان فروش سه‌ماهه آلومینیوم در روز پایانی بورس فلزات لندن (جمعه) با ۱۰۰ دلار کاهش نسبت به جمعه قبل از آن، ۳۴۵۰ دلار (تن) اعلام شد.

علیرغم کاهش موجودی آلومینیوم به ۶۳۵ هزار و ۹۷۵ تن در بورس فلزات لندن، شاهد کاهش قیمت این فلز در بورس بودیم که عمدتاً به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی طی هفته گذشته باز می‌گردد.

همزمان با حمله روسیه به اوکراین و تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور، قیمت نفت همواره رو به افزایش بوده است لکن پس از اعلام کشورهای نفت‌خیز، به‌خصوص در هفته اخیر، نفت بیش از ۳۰ دلار (به‌ازای هر بشکه) کاهش یافت و به مرز ۱۰۰ دلار رسید.

کاهش قیمت انرژی، مهم‌ترین عامل کاهش قیمت فلزات طی دو هفته گذشته بوده است.

30401

ارسال نظر

تازه ها