کد خبر 127573

شاخص اس اند پی برای سومین روز متوالی در مسیر صعودی قرار گرفت و در این میان سهام تسلا اکنون لیدر بازار است و در معاملات روز دوشنبه بیش از 8 درصد افزایش یافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص سهام اس اند پی در معاملات روز دوشنبه برای سومین روز متوالی رشد کرد. در حل حاضر تسلا لیدری بازار را بر عهده گرفته و عملکرد ضعیف سهام انرژی و بانکی را جبران کرده است.

امیدها به توافق صلح بین روسیه و اوکراین بالا رفته و قرار است روسیه و اوکراین برای اولین بار در کمتر از دو هفته آینده به صورت فیس تو فیس با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند.

قیمت سهام تسلا در معاملات روز دوشنبه رشد بیش از 8  درصدی را تجربه کرد که بزرگترین  رشد شاخص اس اند پی و نزدک به شمار می‌رود. این اتفاق در حالی افتاد که تسلا به سهامداران‌اش اعلام کرد قصد دارد که تعداد سهام خود را افزایش دهد تا فرآیند تجزیه سهام شرکت اتفاق بیفتد.

شاخص سهام انرژی اس اند پی حدود 2.56 درصد افت کرد که مهمترین دلیل آن گسترش کرونا در چین و قرنطینه شهر 26 میلیونی شانگهای چین و کاهش تقاضای نفت است. بخش انرژی بدترین عملکرد جلسه معاملاتی روز دوشنبه را از آن خود کرد. شرکت اکسون موبیل و شورون به ترتیب 2.81 و 1.75 درصد ارزش خود را از دست دادند. همچنین شاخص اختیار مصرف‌کننده که شامل شرکت‌های بزرگ و متوسط بازار است با رشد 2.67 درصدی بهترین عملکرد روز گذشته را از آن خود کرد.

شاخص سهام بانکی بعد از شاخص انرژی بدترین عملکرد را داشت و افت نزدیک به 1 درصدی را ثبت کرد.

از طرف دیگر فروش اوراق قرضه روز دوشنبه دوباره از سر گرفته شد به طوری که منحنی بازده اوراق که اختلاف بازده بین اوراق 5 ساله و 30 ساله ار اندازه‌گیری می‌کند برای اولین بار بعد از سال 2006 برعکس شد و نگرانی از اقدام فدرال رزرو برای رشد نرخ بهره و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصادی و احتمال ایجاد رکود افزایش یافته است.  

در معاملات روز دوشنبه شاخص داوجونز نزدیک 0/27 درصد معادل 94 واحد افزایش یافت و به 34955 واحد رسید و شاخص اس اند پی نیز با رشد 32 واحدی معادل 0/71 درصد به 4575 واحد رسید. نزدک کامپوزیت 1.31 درصد رشد کرد و به 14354 واحد رسید.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها