کد خبر 126794

وزیر نفت عراق و محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک در بیانیه‌ای مشترک خواستار دستیابی به توازن عرضه و تقاضا و تضمین ثبات بازار از سوی اوپک‌پلاس شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت نفت عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق و محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک در بیانیه‌ای مشترک خواستار دستیابی به توازن عرضه و تقاضا و تضمین ثبات بازار از سوی اوپک‌پلاس شدند.

در این بیانیه آمده است: بارکیندو و عبدالجبار در حاشیه یک رویداد صنعتی در هیوستون با یکدیگر دیدار و درباره تحولات بازار نفت با توجه به جنگ در اوکراین گفت‌وگو کردند.

در پی اعلام ممنوعیت واردات نفت روسیه از سوی ایالات متحده آمریکا و انگلیس، قیمت نفت افزایش یافت و قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۳ دقیقه روز چهارشنبه، ۱۸ اسفندماه با ۲ دلار و ۱۷ سنت افزایش به ۱۳۰ دلار و ۱۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا هم با یک دلار و ۵۷ سنت افزایش به ۱۲۵ دلار و ۲۷ سنت برای هر بشکه رسید.

بحران روسیه و اوکراین همچنین سبب شد بانک آمریکایی گلدمن ساکس برآورد قیمت نفت را افزایش دهد و مؤسسه‌های ریستاد و بارکلیز هشدار دادند قیمت نفت به ۲۰۰ دلار برای هر بشکه می‌رسد.

ارسال نظر

تازه ها