کد خبر 126312

در بازار بی ثبات امروز و به دنبال نگرانی ها در مورد اختلال در صادرات نفت روسیه در مواجه با تحریم های غرب، قیمت نفت در معاملات امروز به بالای 112 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، در بازار بی ثبات امروز و به دنبال نگرانی ها در مورد اختلال در صادرات نفت روسیه در مواجه با تحریم های غرب، قیمت نفت در معاملات امروز به بالای 112 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

به نوشته این گزارش، احتمال تحریم های نفتی روسیه، تاثیر چشم انداز ورود بیشتر نفت ایران را به بازار را خنثی کرد.

هر بشکه نفت برنت با 2 دلار و 22 سنت افزایش 112.68 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 2 دلار و 45 سنت افزایش 110.12 دلار در هر بشکه معامله شد.

استفان برناک، تحلیلگر بازار گفت: «عملیات نظامی روسیه در اوکراین به معنای آن است که نگرانی در مورد عرضه در مرکز توجه باقی خواهد ماند.»

این تحلیلگر اذعان کرد: «احساس فوریت جدیدی» برای احیای توافق هسته ای ایران وجود دارد.

قیمت نفت در این هفته به بالاترین رقم در یک دهه گذشته رسید و در مسیر ثبت بیشترین افزایش هفتگی از نیمه سال 2020 قرار دارد. تا این لحظه نفت برنت 13 درصد و نفت خام آمریکا بیش از 18 درصد رصد قیمتی داشتند.

در روز پنج شنبه، قیمت ها در طی روز نوسان 10 دلاری داشت اما برای نخستین بار در چهار روز گذشته، در نهایت کاهش یافت و بر بازگشت نفت ایران به بازار تمرکز کرد .

در ادامه این گزارش آمده است، قیمت نفت به علت نگرانی در مورد تحریم های غرب بر سر درگیری اوکراین که می تواند به اختلال در محموله های انرژی از سوی روسیه منجر شود، در حال افزایش است. روسیه بزرگ ترین صادرکننده و نفت خام و محصولات نفتی است.

فعالیت های تجاری نفت خام آمریکا کند شده زیرا خریداران به علت تحریم ها علیه روسیه به خرید نفت از این کشور تمایلی ندارند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها