کد خبر 126242

ارزش سهام شرکت هواپیمایی ملی فنلاند پس از تحریم خطوط هوایی روسیه سقوط کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از اسپوتنیک، با گذشت یک روز پس از آنکه اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ بر روی هواپیماهای روس بست، مسکو هم مقابله به مثل کرد و حالا می‌بینیم ارزش سهام شرکت هواپیمایی ملی فنلاند در پس این زد و خورد سقوط کرده است.

در حالی ارزش سهام شرکت فینئر سقوط کرده که همین چند وقت پیش اعلام کرده بود که اوضاعش با فروکش کردن بحران کرونا کمی رو به بهبود گذاشته است. حدود دو روز پیش اتحادیه اروپا اعلام کرد که حریم هوایی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ بر روی هواپیماهای روس بسته و پس از آن مسکو هم به فاصله کمتر از یک روز اعلام کرد که حریم هوایی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ بر روی 36 کشور از جمله 27 کشور عضو اتحادیه اروپا می‌بندد. این تصمیم روسیه باعث شد تا فقط در یک روز ارزش سهام هواپیمایی ملی فنلاند بیش از 20 درصد سقوط کند.

دلیل سقوط ارزش سهام فینئر این بود که باعث می‌شود بسیاری از خطوط پروازی این شرکت طولانی‌تر شده و هزینه آنها هم افزایش یابد.

از سوی دیگر شرکت تایرسازی نوکیان، واقع در شهر نوکیا فنلاند که 80 درصد تولیدات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ در روسیه انجام می‌دهد بزرگ‌ترین بازنده معاملات بورس هلسنکی بود و 21 درصد از ارزش سهام خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داد./فارس

ارسال نظر

تازه ها