کد خبر 124947

یورو پس از اینکه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، افزایش شدید نرخ بهره را اعلام کرد، از بالاترین سطح سه‌هفته‌ای خود کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دلار امروز(چهارشنبه) در آستانه انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در ایالات‌متحده ثابت ماند که می‌تواند سرنخ‌هایی از سرعت انقباض فدرال رزرو را ارائه دهد اما یورو پس از اینکه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، افزایش شدید نرخ بهره را اعلام کرد، از بالاترین سطح سه‌هفته‌ای خود کاهش یافت.

به نقل از رویترز، اقدام تندرو بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو در هفته گذشته بازارها را غافلگیر کرد و بازدهی را در منطقه یورو و بدهی ایالات‌متحده افزایش داد، در حالی که افزایش نرخ تورم ممکن است سریع‌تر و بالاتر از حد انتظار باشد.

یورو پس از عقب‌نشینی تدریجی از اوج ۱.۱۴ دلار، زمانی که به بالاترین سطح خود از ۱۴ ژانویه رسید، ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱.۱۴ دلار در ساعت رسید و دلار استرالیا با ادامه رشد سهام های جهانی، اندکی افزایش یافت.

شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر ۶ همتای اصلی ارزیابی می‌کند، پس از جهش از پایین‌ترین سطح، تغییر چندانی نداشت و ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۵.۵۰ رسید و این رقم در پایان ماه گذشته با ۹۷.۴۴ به بالاترین سطح از جولای ۲۰۲۰ رسید.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند که داده‌های ایالات متحده در روز پنجشنبه نشان می‌دهد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ژانویه ۷.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها