کد خبر 124891

امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن، قیمت هر اونس طلا با 0.08 درصد افزایش به 1827 دلار و 40 سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در حالی که ریسک های تورمی و تنش ها بین روسیه و اوکراین سبب شده تا جایگاه بازار طلا به عنوان محل امن سرمایه گذاری حفظ شود و به رغم چشم انداز افزایش نرخ بهره در آمریکا قیمت فلز زرد امروز شاهد افزایش بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.08 درصد افزایش به 1827 دلار و 40 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با 0.07 درصد رشد به 1829 دلار و 10 سنت رسید.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا دیروز اندکی کاهش داشت و در افزایش جزئی قیمت طلا موثر بود.

آمارهای تورم ماه ژانویه آمریکا قرار است فردا منتشر شود و انتظار می رود رشد تورم در این ماه به 7.3 درصد رسیده باشد که در صورت تایید بیشترین رشد از سال 1982 میلادی خواهد بود.

بر اساس ارزیابی شاخص فدواچ تول، فعالان بازار شانس افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در آمریکا در میانه ماه مارس را 70 درصد و شانس افزایش نیم درصدی را حدود 30 درصد می دانند.

بازار طلا حساسیت زیادی به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا دارد زیرا می تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار را بالا ببرد. رشد نرخ بهره همچنین موجب تقویت ارزش دلار شده و خرید طلا را برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند گرانتر می کند.

رئیس کل بانک مرکزی فرانسه دیروز گفت، بانک مرکزی اروپا هر کاری که لازم باشد برای بازگرداندن نرخ تورم به هدف گذاری 2 درصدی انجام خواهد داد.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه که نخستین رهبر غربی است که از زمان شدت گرفتن بحران اوکراین با رئیس جمهور روسیه دیدار کرده گفته معتقد است می توان گام هایی برای کاستن از شدت بحران برداشت. وی همچنین خواستار خویشتن داری طرف های درگیر شده است./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها