کد خبر 123149

بر اساس نظرسنجی کنفرانس بورد

نتایج نظرسنجی کنفرانس بورد درباره نرخ تورم نشان می دهد که ۵۵ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی پیش بینی می کنند تا اواسط سال ۲۰۲۳ یا پس از آن جهان شاهد فشارهای ناشی از افزایش قیمت باشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به گزارش رادیو فرانسه، نتایج نظرسنجی از حدود یک هزار و ۶۰۰ مدیر شرکت‌های مختلف جهان نشان  می‌دهد که  تورم اکنون پس از کمبود نیروی کار در رتبه دوم فهرست مهم‌ترین نگرانی‌ها قرار دارد، در حالی که در سال گذشته رتبه ۲۲ را داشت.

نتایج نظرسنجی نشان می دهد که ۵۵ درصد از این گروه (مدیران جهانی) پیش بینی می کنند تا اواسط سال ۲۰۲۳ یا پس از آن جهان شاهد فشارهای ناشی از افزایش  قیمت باشد.

بر اساس داده های منتشر شده از سوی دولت آمریکا، قیمت کالا برای مصرف کننده در این کشور  در سال ۲۰۲۱ با سریع ترین سرعت در چهار دهه اخیر افزایش یافت.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) در ابتدا فشارهای قیمت گذاری را نتیجه مشکلات زنجیره‌ای تامین گذرا توصیف کرده بود که انتظار می رفت نسبتاً سریع کاهش یابد اما با ادامه فشارهای تورمی وی از مواضع خود عقب نشینی کرد و فدرال رزرو در حال آماده شدن برای افزایش نرخ بهره در سال جاری برای کاهش افزایش قیمت ها است.

براساس این گزارش، در حال حاضر تورم به عنوان مهمترین نگرانی در میان مدیران اجرایی اروپایی قرار دارد، اما در چین چهارم و در ژاپن بالای ۱۰ قرار دارد.

در چین و ژاپن هم اکنون اختلالات مرتبط با همه گیری کووید-۱۹ به عنوان نگرانی اصلی رتبه بندی شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها