کد خبر 122860

امروز دوشنبه، در کره جنوبی، شاخص کاسپای یک درصد کاهش یافت در حالی که کاسداک ۱.۳۱ درصد کاهش یافت اما سهام های چین افزایشی شد و ضررهای قبل را جبران کرد. کامپوزیت شانگهای ۰.۲۵ درصد و مؤلفه شنژن ۰.۵۱ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روز دوشنبه بازارهای آسیا و اقیانوسیه با توجه به همه گیری کرونا و افزایش نرخ بهره در ایالات متحده، معاملات نوسانی را تجربه کردند.

در کره جنوبی، شاخص  کاسپای یک درصد کاهش یافت در حالی که کاسداک ۱.۳۱  درصد کاهش یافت اما سهام های چین افزایشی شد و ضررهای قبل را جبران کرد. کامپوزیت شانگهای ۰.۲۵ درصد و مؤلفه شنژن ۰.۵۱ درصد افزایش یافت. در استرالیا ای اس اکس۲۰۰، ژس از زیان های قبلی خود ۰.۱۵ درصد کاهش یافت و شاخص انرژی و مواد به ترتیب ۱.۳۳ و ۱.۲۲ درصد رشد کردند.

سهام ماینرهای اصلی افزایش یافت به طوری که ریوتینتو ۲.۱۵ درصد، فورتسکیور ۱.۱۵ درصد و بی اچ پی  ۲.۲  درصد رشد کرد از سوی دیگر شاخص هنگ سنگ هنگ کنگ ۰.۸۲ درصد افزایش یافت در حالی که تایکس تایوان ۰.۱۵ درصد افزایشی شد همچنین سهام های بیمه عمر چین در هنگ کنگ ۱.۷۸ درصد سقوط کرد که از ضررهای قبلی بیش از ۲.۳ درصد بهبود یافت.

رویترز گزارش داد که روز شنبه کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی چین اعلام کرده است که وانگ بین، رییس لایف چاینا را تحت بازجویی قرار داده است بنابراین سهام های این شرکت در فهرست شانگهای نزدیک به ۲ درصد سقوط کرد.

سهام های گروه شیمائو نیز ۲.۵۵ درصد افزایش یافت و برخی از سودهای قبلی را بیش از ۵ درصد عقب کشید. نشریه تجاری چینی کایکسین گزارش داد که تمام پروژه های املاک و مستغلات خود اعم از مسکونی و تجاری را می فروشد. این در حالی است که میانگین سهام هند در حالی که این کشور با موج سوم ابتلا به کووید مواجه است، بالاتر رفت. بازارهای ژاپن نیز به دلیل تعطیلات رسمی بسته هستند.

روز دوشنبه در ایالت متحده پس از روز جمعه که معاملات با نوسان دنبال شد، سه سهام اصلی همگی کاهش یافتند.

ارسال نظر

تازه ها