کد خبر 121529

تحلیل‌گران جهش قیمت بیت کوین تا هدف ۱۰۰ هزار دلاری را برای پایان سال ۲۰۲۱ و ماه‌های ابتدایی ۲۰۲۲ منتفی دانستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تحلیل‌گران بازار ارز دیجیتال مدتی است به این نتیجه رسیده‌اند که جهش قیمت بیت کوین تا هدف ۱۰۰۰۰۰ دلاری برای پایان سال ۲۰۲۱ و ماه‌های ابتدایی ۲۰۲۲ منتفی است. با این حال اکثر تحلیل‌گران معتقدند که چشم‌انداز صعودی بلندمدت بیت کوین همچنان دست‌نخورده باقی مانده است.

معامله‌گرانی که معتقد بودند تا پایان سال ۲۰۲۱ بیت کوین به قیمت ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید، اکنون با این واقعیت کنار آمده‌اند که ممکن است هیچ افزایش قیمتی هم‌زمان با کریسمس و پایان سال ۲۰۲۱ وجود نداشته باشد. در حال حاضر، این رویای دست‌نیافتنی جای خود را به امیدهای ممکن‌تر داده است و معامله‌گران امیدوارند برترین ارز دیجیتال بازار حداقل با قیمتی بالای ۵۰۰۰۰ دلار سال میلادی را به پایان برساند.

در ادامه نظر تحلیل‌گران را در رابطه با وضعیت فعلی قیمت و شرایط بازار در روزهای باقی‌مانده از سال ۲۰۲۱ بررسی خواهیم کرد.

تکرار نوسانات اواسط ۲۰۲۱

یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار ارز دیجیتال که با نام مستعار رکت کپیتال (Rekt Capital) در توییتر فعالیت می‌کند، حرکات قیمتی فعلی بیت کوین را با تثبیت قیمت در ماه مه (اردیبهشت) مقایسه کرده است.

رکت کپیتال گفته است:

بیت کوین هنوز در محدوده بین این دو میانگین متحرک نمایی (EMA) کلیدی صعودی نوسان می‌کند.

اگر الگویی مشابه این تشکیل شود، قیمت بیت کوین قبل از شروع روند صعودی خود به مدت ۶ تا ۸ هفته دیگر به تثبیت ادامه داده و روند نزولی به‌آرامی ادامه می‌یابد.

ممکن است ۴۴ هزار دلار کف قیمتی باشد

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، هم سناریوی مشابهی ارائه کرده است. ون دپوپ کاهش مجدد قیمت بیت کوین به محدوده ۴۴۰۰۰ دلار را امکان‌پذیر می‌داند. این کاهش با یک بازگشت به سطوح فعلی جهت تثبیت قیمت در یک دوره کوتاه و سپس ازسرگیری روند صعودی دنبال می‌شود.

تغییر احساسات بازار روند کلی را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد

تک دِو (TechDev)، به دو هاوینگ قبلی اشاره کرده است که در آن قیمت بیت کوین دوره‌های نوسانی شدیدی را تجربه کرده است. هر دو مورد در بخش‌های پایانی با افزایش قیمت و ثبت اوج تاریخی جدید همراه بوده‌اند.

او در این باره گفته است:

علی‌رغم نوسانات متعدد احساسات بازار در ۲ هفته گذشته، بیت کوین همچنان در همان موقعیت کلی قرار دارد.

تک دو در توییت‌ها و اظهارنظرهای بعدی خود به چشم‌انداز صعودی بلندمدت بیت کوین اشاره کرده و گفته است که «همه نگاه‌ها به سطوح اصلاحی دوخته شده است»./ارز دیجیتال

ارسال نظر

تازه ها