کد خبر 121053

روز گذشته قرارداد سنگ آهن در بورس دالیان برای تحویل ماه می ۵ درصد رشد داشت و حدود ۱۰۶ دلار شد. قراردادهای فیوچرز در بورس سنگاپور هم ۷.۲ درصد رشد داشت و ۱۱۶.۱۵ دلار شنیده شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ آهن روز دوشنبه به دلیل تعهد دولت چین برای تمرکز بر ثبات اقتصادی در سال آینده افزایش یافت و چشم انداز تقاضا را تقویت کرد. چین متعهد شده به سیاست پولی محتاطانه و سیاست مالی پویای خود ادامه داده و ثبات اقتصادی را در سال ۲۰۲۲ در اولویت قرار دهد.

از آنجایی که برای سال آینده انتظار نمی رود در بخش عرضه سنگ آهن تغییر چشمگیری مشاهده شود، عامل اصلی تاثیر گذار بر قیمت این ماده اولیه، تقاضای آن خواهد بود که با امید به حمایت از بازار مسکن خوش بینانه است.

روز گذشته قرارداد سنگ آهن در بورس دالیان برای تحویل ماه می ۵ درصد رشد داشت و حدود ۱۰۶ دلار شد. قراردادهای فیوچرز در بورس سنگاپور هم ۷.۲ درصد رشد داشت و ۱۱۶.۱۵ دلار شنیده شد.

سنگ آهن امسال در مسیر پرفراز و نشیبی بوده زیرا محدودیت های تولید فولاد چین برای کنترل آلاینده ها، مصرف را تحت تاثیر قرار داده و آشفتگی در صنعت املاک چین هم باعث کاهش فعالیت های ساختمانی شد. قیمت سنگ آهن از اوج خود در ماه می تقریبا به نصف کاهش یافته است، اگرچه اخیرا با افزایش تقاضا کمی حمایت شده است.

با توجه به برنامه چین برای حفظ ثبات اقتصادی در سال آینده، حال چشم انداز بازار هم چندان منفی نیست و امیدواری ها بیشتر شده است./فولاد ایران

ارسال نظر

تازه ها