کد خبر 119805

تولید خودرو در انگلیس در ماه اکتبر ۴۱.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در ماه اکتبر میزان تولید خودرو در انگلیس با کاهش عجیب ۴۱.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۶۴ هزار و ۷۲۹ دستگاه خودرو رسید که این رقم کمترین میزان تولید خودرو در این کشور از سال ۱۹۵۶ تاکنون بوده است. از جمله دلایل اصلی کاهش شدید خودرو در انگلیس می‌توان به مشکلاتی نظیر کمبود قطعه و همچنین تعطیلی دائمی کارخانه هوندا در شهر سویندون اشاره کرد.  

تنها بخشی که تولید خودرو در آن رو به افزایش بوده، بخش خودروهای برقی بوده است که نسبت به سال قبل تولید خودروهای برقی و هیبریدی در این کشور بیش از ۳۰ درصد بیشتر شده است. تولید خودروهای با سوخت پاک در این کشور طی یک سال اخیر حدود ۴۴ هزار دستگاه خودرو بوده است.

لازم به ذکر است که انگلیس از جمله کشورهایی است که تعهد داده تا پایان سال ۲۰۳۰ به تولید خودروهای بنزینی در خاک خود پایان دهد و احتمالا تا سال ۲۰۵۰ نیز تردد بیشتر خودروهای بنزینی دراین کشور ممنوع اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است سرنوشت نامعلوم و نامشخص خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موسوم به بریگزیت بر روی مسائل مختلفی از جمله صنعت خودروسازی نیز تاثیرات منفی و مخربی را گذاشته است و همانطور که تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه خودروسازی برآورد کرده بودند، بسیاری از شرکت‌های خارجی فعال در این کشور تحت‌تاثیر برگزیت از این کشور خارج خواهند شد تا گرفتار اما و اگرهای بعد از آن و همچنین تبعات منفی بریگزیت نشوند./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها