کد خبر 119619

معرفی دوباره پاول به ریاست فدرال رزرو آمریکا و چشم‌انداز افزایش نرخ بهره در سال 2022 باعث کاهش اونس طلا به نقاط زیر 1800 دلار و رشد شاخص دلار به قله 16 ماه اخیر شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در معاملات روز سه‌شنبه به زیر نقطه 1800 دلار رسید و این در حالیست که شاخص دلار و نرخ بازدهی اوراق قرضه به دلیل چشم‌انداز افزایش نرخ بهره در آمریکا به دلیل معرفی دوباره «جروم پاول» به ریاست فدرال رزرو آمریکا تقویت شدند.

قیمت هر اونس طلا با افت 1.1 درصدی در معاملات روز سه‌شنبه به 1783 دلار رسید که کمترین قیمت در سه هفته گذشته محسوب می‌شود. همچنین قیمت آتی اونس طلا در نیویورک نیز افت 1.2 درصدی را ثبت کرد و به 1784 دلار در هر اونس رسید.

معرفی «جروم پاول» برای ریاست فدرال رزرو آمریکا برای دومین دوره متوالی باعث شد که شاخص دلار در نتیجه چشم‌انداز افزایش نرخ بهره به بالاترین حد 16 ماه اخیر خود برسد. انتخاب دوباره پاول بدین معناست که نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال 2022 افزایش خواهد یافت.

«کارستن منکه» تحلیل‌گر شرکت «جولیوس باوئر» به خبرگزاری رویترز گفته است که بازار طلا روی ریاست «لائل برینارد» بر فدرال رزرو آمریکا قمار کرده بود چرا که «برینارد» در سیاست‌‌گذاری پولی بیش از جروم پاول به پایین بودن نرخ بهره و تحریک بیشتر اقتصاد در یک بازه زمانی طولانی‌تر معتقد است. «منکه» همچنین می‌گوید که عبور از نقطه حمایت 1800 دلاری می‌تواند فشار فروش طلا را افزایش دهد.

اکنون سرمایه‌گذاران روی ریاست دوباره جروم پاول و افزایش نرخ بهره در سال 2022 حساب باز کرده‌اند و به همین دلیل در معاملات دیروز بازار شاهد افزایش شاخص دلار و رسیدن به قله 16 ماهه بود.

از آنجا که طلا به عنوان پوشش ریسک در برابر نرخ تورم و سایر بی‌ثباتی‌های اقتصادی به شمار می‌رود احتمال افزایش نرخ بهره باعث افزایش هزینه فرصت نگهداری طلا خواهد شد چرا که طلا هیچ بازدهی‌ای ندارد.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها