کد خبر 118314

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه پیش بینی کرد که تقاضای نفت ممکن است در سال ۲۰۲۱ بین ۵ تا ۶ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه پیش بینی کرد که تقاضای نفت ممکن است در سال ۲۰۲۱ بین ۵ تا ۶ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه-۲۴ گفت: امروز شاهد بهبود وضعیت بازار هستیم. امسال انتظار داریم که تقاضا به میزان تقریبی ۵ تا ۶ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

نواک تأکید کرد: تصمیم اوپک پلاس برای ادامه افزایش تولید نفت به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز، امکان بازگرداندن ۲ میلیون بشکه دیگر در روز تا اول ژانویه ۲۰۲۲ را فراهم می‌کند.

وی افزود: ما توافق کردیم که در اول دسامبر برای بحث در مورد وضعیت فعلی و توازن عرضه و تقاضا و تصمیم گیری برای ژانویه با یکدیگر دیدار کنیم.

معاون نخست وزیر روسیه در پاسخ به این سوال که کشورهای شرکت کننده در توافق چگونه به مفاد توافق پایبند هستند، تاکید کرد که رعایت این توافق در سطح بالایی است.

وی گفت: بر اساس نتایج پایش و گزارشی که امروز در اجلاس وزیران ارائه شد، در شهریورماه میزان اجرای این توافق توسط کشورهای اوپک و غیراوپک ۱۱۵ درصد بوده است.

در ماه سپتامبر، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش خود درباره چشم‌انداز جهانی نفت اعلام کرد که تقاضای جهانی بهبود می‌یابد و طی پنج سال آینده به ۱۰۴.۴ میلیون بشکه در روز می‌رسد، اما میزان کلی مصرف نفت به علت اقتصادهای توسعه یافته، از اوایل سال ۲۰۲۶ کاهش می‌یابد. اوپک گفت که رشد تقاضا پس از سال ۲۰۳۵ متوقف خواهد شد و ثابت خواهد ماند.

ارسال نظر

تازه ها