کد خبر 117448

شرکت پتروشیمی پی‌تی‌تی گلوبال کمیکال تایلند تا سال ۲۰۳۰ برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا یک میلیارد دلار سرمایه گذاری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت پتروشیمی پی‌تی‌تی گلوبال کمیکال (PTT Global Chemical) در تایلند روز پنجشنبه (۲۹ مهرماه) نقشه راه تحقق هدف به صفر رساندن مقدار انتشار کربن تا سال ۲۰۵۰ میلادی از جمله برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری تا سقف یک میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰ میلادی برای دستیابی به اهداف جلوگیری از انتشار کربن را ترسیم کرد.

شرکت پی‌تی‌تی گلوبال کمیکال به همراه شرکت‌های تابعه و وابسته‌اش با ‌عنوان گروه جی‌سی (GC)، در نظر دارند تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۲۰ درصد از حجم کنونی انتشار گازهای گلخانه‌ای خود بکاهند.

کنگرپان اینترآنگ، مدیرعامل گروه جی‌سی گفت: افزون بر این، ما در نظر داریم در زنجیره ارزش خود حجم انتشار گازهای گلخانه ای را تا ۵۰ درصد کاهش دهیم و مشتریان و عرضه‌کنندگان‌مان را وادار کنیم در این تعهد مشارکت کنند.

نقشه راه شرکت پتروشیمی پی‌تی‌تی گلوبال کمیکال برای دستیابی به هدف به صفر رساندن انتشار کربن تا سال ۲۰۵۰ شامل سه اصل اساسی، حداکثر کارآیی در همه دارایی‌ها، انتقال سبد سهام خود به مشاغل کم‌کربن و اجرای «راه‌حل‌های طبیعت‌دوستانه» خواهد بود، این در حالی است توسعه و سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نو جذب کربن ادامه خواهد داشت.

شرکت آمریکایی این شرکت تایلندی به نام نیچرورکس (Natureworks) در ماه اوت اعلام کرد که ساخت تاسیسات یکپارچه تولید پلیمرهای زیستی در تایلند در سه ماه دوم سال ۲۰۲۲ آغاز می‌شود.

شرکت پتروشیمی پی‌تی‌تی گلوبال کمیکال پیش ‌بینی می‌کند فعالیت تجاری کارخانه رزین‌های پلاستیکی بازیافتی با ظرفیت تولید سالانه ۴۵ هزار تن واقع در استان رایونگ تایلند در سه ماه چهارم امسال آغاز شود.

انتظار می رود این کارخانه سالانه ۳۰ هزار تن پلی‌اتیلن ترفتالات بازیافتی (R-PET) و ۱۵ هزار تن پلی‌اتیلن سنگین بازیافتی (R-HDPE) تولید کند.

غول پتروشیمی تایلند همچنین یک پروژه سرمایه‌گذاری مشترک در صنعت پلاستیک با شرکت ژاپنی کاراری (Kuraray) دارد که اکنون در حال ساخت یک کارخانه در استان رایونگ تایلند با هدف تولید سالانه ۱۳ هزار تن پلی‌آمید پلاستیکی و سالانه ۱۶ هزار تن استایرن هیدروژنه است.

انتظار می رود این کارخانه تا سال ۲۰۲۲ فعالیت تجاری خود را آغاز کند./نیپنا

ارسال نظر

تازه ها